Duet i kwartet, czyli Avid i Apogee

Opublikowano przez

PTDuet_OviewTab2_B_enlargeŚwieża nowość z targów IBC. Firma Apogee, która ma w swojej ofercie świetnie brzmiące interfejsy Duet i Quartet, do spółki z firmą Avid wyprodukowała ich nowe wersje, które na pierwszy rzut oka różnią się od tych pierwszych kolorem i wykończeniem. Przede wszystkim są lśniąco czarne, a na płycie czołowej dominuje logo Avid. Jak można przypuszczać, są one sprzedawane razem z programem Pro Tools 11 dla komputerów Mac i PC.
Pozwala on na jednoczesny zapis i odtwarzanie do 32 śladów audio i obsługuje w ramach sesji 96/48 lub 24 ślady z próbkowaniem – odpowiednio 48/96 lub 192 kHz. Do tego dochodzi 128 ścieżek instrumentalnych, 512 ścieżek MIDI, 128 torów wysyłkowych, 256 grup i 1 ścieżka wideo. Program współpracuje wyłącznie z wtyczkami natywnymi AAX 64, jest kompatybilny z interfejsami wyposażonymi w sterowniki ASIO, Core Audio, obsługuje protokół EUCON, a w pakiecie znajdziemy ponad 60 wtyczek instrumentalnych, efektów i narzędziowych.
PTQuartet_OviewTab2_B_enlargeZarówno Pro Tools|Duet jak i Pro Tools|Quartet pracują 24-bitowo z próbkowaniem do 192 kHz i podłączane są do komputera przez USB (Quartet wymaga zewnętrznego zasilacza będącego w komplecie). Duet ma 2 wejścia i 4 wyjścia, a Quartet 12 wejść i 8 wyjść (8 wejść to ADAT, dlatego ich liczba zależy od częstotliwości próbkowania).
Doskonała jakość interfejsów Apogee w połączeniu z efektywnością światowego standardu w zakresie profesjonalnych programów DAW, jakim jest Pro Tools, pozwala wierzyć, że sporo osób może być zainteresowanych tymi produktami. Rzecz jest o tyle ciekawa, że zarówno Pro Tools może współpracować z innymi interfejsami niż Apogee, jak i interfejsy mogą współpracować z innymi aplikacjami DAW niż Pro Tools. Na rynku może zatem pojawić się interesująca sytuacja, bo w końcu Pro Tools „stoi” w każdym profesjonalnym studiu nagrań na świecie, a Apogee jest gwarancją wysokiej klasy brzmienia. Oficjalnych cen jeszcze nie znam, ale przesadnie budżetowo na pewno nie będzie, gdyż sam Apogee Duet kosztuje około 2.500 zł, a Quartet jest ponad dwukrotnie droższy.

Jeden komentarz do wpisu „Duet i kwartet, czyli Avid i Apogee

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wszystkie pola są wymagane.