TDR Feedback Compressor: wybitny procesor w wersji 1.0

Opublikowano przez

O procesorze TDR Feedback Compressor opracowanym przez Tokyo Dawn Labs pisałem już dwukrotnie przy okazji wersji alfa i beta. Tym razem ten znakomity kompresor dostępny jest już w pełnej wersji 1.0, która wciąż ma status freeware. Dostępna jest jedynie dla komputerów z systemem Windows, a stąd możemy ją pobrać w wersji 32- i 64-bitowej. Cechą charakterystyczną tego procesora dynamiki jest to, że pracuje on w trybie pobierania sygnału dla detektora z wyjścia, a nie – jak wiele kompresorów – z wejścia. Dzięki temu jego kompresja ma wyjątkowo aksamitny charakter brzmieniowy, a jednocześnie działa bardzo precyzyjnie. W ten sposób można uzyskać bardzo ładne, wręcz cukierkowe brzmienie ścieżek bębnów, basu, gitar, a także całych grup i miksów. Określenie „wybitny”, jakie znalazło się w tytule postu, nie jest tu bezpodstawne. Inne funkcje tego narzędzia to możliwość ustawiania dwóch czasów powrotu (z sygnalizacją ich równowagi), możliwość podsłuchu sygnału Side-Chain (SC Prev) oraz odsłuchu tego sygnału, który został stłumiony przez kompresor w trakcie jego pracy (Delta) – bardzo przydatna funkcja o wyjątkowych walorach edukacyjnych i kontrolnych. Jest też możliwość niezależnego nasycania pasma niskiego i wysokiego, jeśli chcemy uzyskać barwę o mniej klinicznym charakterze, opcja płynnego ustawiania kształtu kolana charakterystyki przejścia oraz płynna regulacja charakterystyki detektora RMS, definiująca w praktyce sposób zachowania kompresora. Dawno już żadnej opisywanej tu wtyczce nie przyznawałem gwiazdek, ale ta ma pełne pięć.

17 komentarzy do wpisu „TDR Feedback Compressor: wybitny procesor w wersji 1.0

  1. nie

    to chyba najlepsza wtyczka freeware jaka pokazujecie, ale jak czytam te wasze opisy t orzygac sie chce „aksamitne, cukierkowe brzmienie” – wtf, co to jest?!

    1. adrian

      a co, nie rozumiesz kwiecistego słownictwa? to chyba dobrze ze ktoś korzysta z pełni języka polskiego, a nie ogranicza sie do tego jak mówi i pisze większość polaków.
      wtyczka świetna, dołącza do mojego grona ulubionych pluginów, dzięki za informacje o niej.

  2. nagrywamy

    Trochę dziwna obsługa i threshold działający „w drugą stronę” ale brzmienie bardzo OK. Coś się dziwnego dzieje w Pro-Toolsie, trzaski w jednym kanale, sprawdzę po restarcie 😉

  3. nagrywamy

    Jedna uwaga – zachwycający się brzmieniem sprawdźcie, ile tłumicie. Miernik redukcji wzmocnienia jest chytrze krótki – praktycznie każdy kompresor przy tłumieniu 3dB brzmi wspaniale 😉

  4. Goddard

    Mi brakuje tylko jednej rzeczy – możliwości wprowadzania wartości z klawiatury. Cała reszta jest super. Robiłem dziś numer akustyczny i zapiąłem to cudo i na śladach, i na sumie – pięknie gada.

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]