Tekit Audio Winkl (bezpłatny distortion)

Opublikowano przez

winklOd kilku dni chodziła za mną wtyczka Winkl z Tekit Audio – bezpłatna, na PC i Mac, 32 i 64 bity, VST2/VST3, AU. Można ją pobrać po polubieniu strony Tekit Audio na Facebooku. Przypatrywałem się jej raz z lewej, raz z prawej strony, próbując a to na tym, a to na tamtym. Trochę za mocno mi chrzęściła, trudno było złapać jakiś sensowny dźwięk bez udziału dodatkowej korekcji, a to chyba nie o to chodzi. I w końcu uznałem, że trzeba ją użyć w trybie zniekształcenia równoległego – to tak samo jak z korekcją równoległą, tyle tylko, że jeden tor idzie przez distortion, a drugi jest czysty i głośniejszy. Jest jednak pewien problem. Wtyczka chyba nie do końca dokładnie informuje DAW o wprowadzanej latencji (choć producent wyraźnie pisze, że plug-in jest zerolatencyjny) i czysty kanał odtwarzany razem z kanałem z wtyczką robiły razem subtelny, ale słyszalny grzebień. Ale i na to jest rada. Na kanale czystym też włączamy tę samą wtyczkę, tyle tylko, że w trybie Bypass. Wtedy opóźnienia ładnie się wyrównują (przynajmniej teoretycznie) i nie ma kłopotów z filtrowaniem grzebieniowym. Okazuje się, że jak weźmiemy prostą partię bębnów i dodamy jej równolegle taką samą, ale umiarkowanie przesterowaną w Winkl, to można uzyskać całkiem przyjemne wypełnienie brzmienia. Zobaczcie poniższy film, na którym, mam nadzieję, można to usłyszeć.

8 komentarzy do wpisu „Tekit Audio Winkl (bezpłatny distortion)

  1. dwoogaz

    Bardzo fajna rzecz. Dzięki. A ja gdyby komuś umknęło to informuje, że pojawił się już ThrillseekerVBL – Vintage Broadcast Limiter na varietyofsound. Polecam wszystkim fanom Bootsiego 🙂

  2. 0dB.pl

    doktorsamuel :

    tak się zastanawiałem dlaczego nie ma tu info o VBL przecież tu zawsze jest o nowych produktach z VoS

    Cytując reklamę: „Szczerze?” Nie do końca mam wyrobioną opinię na jej temat i jeszcze się z nią trochę obwąchuję… Chcę ją też porównać z innymi produktami typu 660-670, a to jest grubsza sprawa. Poza tym finiszuję z sierpniowym numerem EiS, w którym znajdziecie takie perełki jak np. opis produkcji sesji Daft Punk Random Access Memories czy test cieplutkiego Bettermakera EQ502P.

  3. doktorsamuel

    spoko spoko ja i tak już VBL testuję odkąd się pojawiło i też na razie go badam i przy okazji tego złapałem się na tym że w zasadzie w miksie już prawie nie używam innych wtyczek niż VoS, oczywiście po za procesami których nie uzyskam wtyczkami Bootsiego
    ściągam winkl i sprawdzę czy się przypadkiem do wokalu nie przyda

  4. Adrian

    z tego co widzę to wprowadza zakłócenia w fazie sygnału i to różne na różnych pozioma pokrętła Drive wiec do równoległej mieszanki to zawsze będzie dawał filtr grzebieniowy.

  5. 0dB.pl

    Adrian :

    z tego co widzę to wprowadza zakłócenia w fazie sygnału i to różne na różnych pozioma pokrętła Drive wiec do równoległej mieszanki to zawsze będzie dawał filtr grzebieniowy.

    No niestety, wtyczka jest pod tym względem mało stabilna, co zresztą słychać na prezentacji, że jakiś czas szuka odpowiedniego opóźnienia, zanim poda je do DAW w celu odpowiedniej kompensacji. Jest tu kilka rzeczy do dopracowania.

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]