Bębny AU/VST w prezencie od Manda Audio

Opublikowano przez

MT Power Drum Kit 2Niemiecka firma Manda Audio udostępniła, całkowicie za darmo, swój komercyjny produkt, jakim jest MT Power Drum Kit 2. To sampler perkusyjny z próbkami bębnów akustycznych, dedykowany do tworzenia muzyki pop, rock i metal. Znajdziemy w nim zestaw 14 wielowarstwowych instrumentów perkusyjnych, wobec których możemy stosować regulację głośności, panoramy i kompresję. Instrument jest wielowyjściowy, a zatem poszczególne kanały możemy oddzielnie przetwarzać na ścieżkach wielośladu. Poniżej zamieszczam prezentację tego samplera, która – mam nadzieję – zachęci Was do jego pobrania. Wtyczkę pobieramy ze strony internetowej producenta.

17 komentarzy do wpisu „Bębny AU/VST w prezencie od Manda Audio

 1. Arek

  Witam, żeby otrzymać pełną darmową wersję wtyczki wystarczy dokonać aktywacji na stronie producenta? Gdzie mogę znaleźć identyfikator komputera? Do czego firma manda audio potrzebuje takich informacji? Pobierając program z zakładki free version otrzymuję wersję demonstracyjną, co kilkanaście sekund słyszę słowa-"demo version". Co robić? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedz 🙂

  1. ArtAu

   Bo autorzy to du py wołowe. Źle podali skąd poprać program. Podali link do wersji demo a nie do pełnej wersji. Dema nie da się zaaktywować. Tutaj są linki do pobrania i aktywacji pełnej wersji: http://www.powerdrumkit.com/support.htm

   Od admina: gwarantuję Panu, że istnieją znacznie bardziej kulturalne metody zwrócenia uwagi na niedopatrzenie autora. Jeżeli chce Pan używać takich wyrażeń publicznie to proszę robić to w towarzystwie, które takim językiem posługuje się na co dzień, a nie na blogu 0dB.pl.

 2. Michał Lewandowski

  Wszystkie linki, zarówno do downloadu, jak i do aktywacji są poprawne. Nie ma żadnych kłopotów z pobraniem i aktywowaniem wersji pełnej. Wszystkie potrzebne informacje są na stronie producenta.
  Przy okazji – po obejrzeniu filmu z instruktażem dzielę się tip'em: groove zaszyte we wtyczce można przeciągać na ślad w DAW od razu, bez pośrednictwa okienka Composera. Pozdrawiam

 3. Mariusz

  Ja nie za bardzo lubię takie dziwne formy aktywacji – a niech kiedyś ktoś zdejmie stronę… Najprościej, to powinien być dodany generator kodów (jeśli nie chce się przerabiać aplikacji).
  Generalnie zabawka jest bardzo "muzyczna", można przeciągać schematy na ślad, modyfikować, tworzyć własne, w Reaper rozdzielam każdą partię na oddzielną ścieżkę.

 4. Robert Szewczak

  Ucieszyłem się bo wreszcie perkusja z edycją pod MAC (może wreszcie zdefiniuję prawidłowo break-pedal dla AlesisDMLite?). Jednak mam problem z "widzeniem" wtyczki przez Logic9 z MAC10.5.8. Wszystko się ładnie niby instaluje ale poza tym brak "MT Power Drum Kit 2" w bibliotece Logic9… Proszę o ewentualną pomoc…

  1. Tomasz Wróblewski Autor wpisu

   Niestety nie mam wcześniejszego Logica, więc trudno mi będzie to sprawdzić. W każdym razie pod Logic Pro X i Mavericks/Yosemite wtyczka jest widoczna z menu wtyczek AU zarówno w wersji stereo, jak i w wersji wielowyjściowej. Z tą kompatybilnością wsteczną różnie bywa, bo Core Audio przez pewien czas ewoluował. Proszę przede wszystkim sprawdzić, czy w folderze Biblioteki/Audio/Plugins/Components znajduje się MT-PowerDrumKit.component. Jeśli tak, to w preferencjach Logic trzeba otworzyć Audio Unit Manager, i jeśli tam wtyczki nie ma, to nakazać ponowne przeskanowanie folderu.

 5. Iro66

  Niestety, pod SONARem 8 coś nie tak pracuje jak powinien, problem polega na tym, że przy zaimplementowaniu instrumentu jako wielośladowego, tylko pierwszy ślad pracuje poprawnie, na pozostałych jest generowany jakiś przydźwięk od razu po uruchomieniu instrumentu, a szkoda.

 6. dżonson

  Dlaczego pan mówi na poszczególne elementy perkusji – instrumenty? Toż to są elementy a nie instrumenty. Stopa nie jest instrumentem panie szefie. Podobnie jak nie są instrumentem klucze w gitarze czy ustnik w klarnecie. Proszę nauczyć się prawidłowej terminologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wszystkie pola są wymagane.