0dB.pl – informacje

Nasza misja

0dB.plW zasadzie w tym miejscu powinny się pojawić sztampowe regułki o tym że oferujemy, proponujemy i zapewniamy. Ale takowych nie będzie, bo już zawartość tej strony jest najlepszą jej wizytówką. Będzie natomiast coś innego.

Muzyka to wspaniała rzecz. Pobudza wyobraźnię i wywołuje emocje w sposób niedający się porównać z żadną inną dziedziną sztuki. Sprawia że ludzie tańczą, śmieją się i płaczą, popadają w zadumę, marzą, wzruszają, a nawet irytują się i złoszczą.

Jeśli trafiłeś tutaj to znaczy, że chcesz taką muzykę tworzyć. Że czujesz w sobie coś, co każe Ci przekazać swoje myśli, energię i emocje innym, i zamierzasz do tego celu użyć magicznej mocy, jaką daje tylko muzyka. Poetycka ballada, rockowy numer, hardstepowy kawałek, ambientowy obłok, a może jeszcze coś innego – to Ty wybierzesz taką stylistykę i takie środki artystyczne, które najlepiej zaprezentują to, co chcesz uzewnętrznić.

Jak zdobywać wiedzę?

Na pewno w którymś momencie zaczniesz sobie zdawać sprawę z tego, że musisz skorzystać z pomocy nowoczesnej technologii komputerowej, aby Twój przekaz trafił tam gdzie chcesz: do Internetu, na płytę CD (a może winylową) czy na twarde dyski didżejskich komputerów.

Wiedzę na temat wszelkiego typu syntezatorów, edytorów, programów DAW czy szeroko pojętej produkcji muzycznej możesz obecnie zdobywać samodzielnie, zwłaszcza że niemal wszystko jest w zasięgu myszki. Ale to jest dokładnie tak, jak z hodowlą warzyw we własnym przydomowym ogródku – per saldo są one najbardziej kosztowne, wymagają olbrzymiego zachodu i nie zawsze (a w zasadzie nigdy) nie będą tak duże i smaczne jak kupione u dobrego dostawcy, który zawodowo zajmuje się ich hodowlą od wielu lat.

Nie trać czasu i energii

Żeby zbyt daleko nie szukać i od razu przejść do tematu wystarczy powiedzieć, że zgłębianie wszystkich tajników programu Sound Forge 11 specjaliście, który „siedzi” w tym temacie od lat, zajmuje średnio dwa tygodnie. Nowicjusz musi na to poświęcić dobrych kilka miesięcy, a i tak wielu spraw nie będzie do końca rozumiał, bo obsługa profesjonalnego programu audio to nie tylko klikanie myszką, ale też całe spektrum różnego typu zagadnień, choćby teorii związanych z widmem sygnału, konwersją, zależnościami między formatami czy problematyką zakresu i zapasu dynamiki.

Nasz kurs obsługi Sound Forge trwa 5 godzin, i choć do niektórych tematów na pewno będziesz wracał (bo nie sposób wszystkiego od razu zapamiętać), to po tym czasie dasz już sobie radę z obsługą tej aplikacji i będziesz się mógł skupić na pracy typowo kreatywnej.

Twój poziom odniesienia

I po to właśnie stworzyliśmy 0dB.pl. Abyś mógł robić to, co chcesz, i to, co kochasz – czyli tworzyć i wykonywać muzykę – przy minimalnym nakładzie energii wykorzystanej do opanowania potrzebnych Ci narzędzi. Chcemy dać Ci poziom odniesienia, jeśli chodzi o technologię, ale cały czas będziemy Ci przypominać, że owa technologia jest tylko środkiem w realizacji Twoich marzeń, a nie celem samym w sobie.

Dlaczego my?

Firm i osób, które zajmują się tworzeniem różnego typu kursów i tzw. tutoriali jest coraz więcej. Poziom tych produkcji też jest różny – od słabego po naprawdę bardzo wysoki. Zresztą sam to możesz ocenić przeglądając różne strony w Internecie.

A dlaczego masz skorzystać z naszej oferty? Bo w zakresie profesjonalnej edukacji i publikacji materiałów edukacyjnych mamy największe doświadczenie w Polsce. Tomasz Wróblewski, twórca większości materiałów znajdujących się na tej stronie, rozpoczął swą przygodę z muzyką już pod koniec lat 70. minionego stulecia, a od połowy lat 80. aktywnie działał w branży pro-audio jako konstruktor różnego typu sprzętu, potem jako realizator live i autor specjalistycznych tekstów do branżowych magazynów elektronicznych i audio. W 1996 roku w ramach wydawnictwa AVT stworzył miesięcznik Estrada i Studio, i do dziś jest jego redaktorem naczelnym. Jest również wykładowcą w Akademii Dziennikarstwa i Realizacji dźwięku w Warszawie. Przez ostatnich 18 lat przetestował, sprawdził w praktyce i opisał na łamach EiS niemal wszystkie nowe urządzenia i programy audio, jakie pojawiały się na rynku. Zna wielu ich twórców i konstruktorów, poszerzając swoją wiedzę na temat działania sprzętu i oprogramowania na drodze osobistych kontaktów.

Ale nie musicie nam wierzyć na słowo – zapoznajcie się z zawartością tej strony, obejrzyjcie dostępne tu materiały i sami podejmijcie decyzję.