• produkcja muzyczna
  • kursy wideo, tutoriale
  • syntezatory, samplery
  • technologia muzyczna... i wiele więcej!
Koszyk (0)

Twój poziom odniesienia
w produkcji muzycznej

Sidechain w programie Reaper - okładka

Sidechain w programie Reaper


Darmowy
Ten materiał jest darmowy. Możesz z niego korzystać bez jakichkolwiek opłat i bez konieczności logowania do serwisu 0dB.pl.

Sidechain w programie Reaper

Sidechain w programie Reaper to lekcja będąca częścią nadchodzącego kursu Produkcja muzyczna w praktyce. W tej lekcji pokazujemy praktyczne zastosowanie techniki sidechain (kluczowania) w programie DAW Cockos Reaper.

Dlaczego Reaper?

Obejrzyj pełny kurs!

Sidechain w programie Reaper to lekcja pochodząca z kursu Produkcja muzyczna w praktyce.

Reaper to jeden z ciekawszych liniowych programów DAW. Obsługuje on wszystkie wtyczki, które wyposażone są w tor kluczowania; funkcję sidechain obsługują też wtyczki Rea, dostarczane razem z Reaperem. Aby móc w pełni wykorzystać możliwości tego programu w zakresie kluczowania należy bliżej przyjrzeć się jego możliwościom związanym z wewnętrzną komutacją sygnału. Tam bowiem tkwi sekret efektywnego wykorzystania wtyczek z funkcją sidechain.

W kursie Produkcja muzyczna w praktyce wszystkie zagadnienia, w tym sidechain, opisujemy również na innych popularnych programach DAW - Bitwig Studio, Ableton Live, Cubase czy Logic Pro.

Czego się nauczysz?

Dowiesz się, w jaki sposób skonfigurować program Reaper, aby sprawnie móc korzystać z funkcji kluczowania kompresją (sidechain) na jednej ścieżce sygnałem z innego śladu. Zobaczysz też, w jaki sposób można wykorzystać narzędzia już dostępne w Reaperze, bez konieczności stosowania zewnętrznych wtyczek.

Pokażemy Ci również, że kluczowanie to nie tylko klasyczne „pompowanie” sygnałem stopy, ale też świetny sposób na uzyskanie interesujących efektów, których w inny sposób nie udałoby się otrzymać.

Galeria

Zastosowane oprogramowanie

Głównym narzędziem, z którego będziemy korzystać będzie program Cockos Reaper. Wykorzystamy jego możliwości komutacji sygnału na dodatkowych torach wewnętrznych oraz opcję sidechain dostępną w jego natywnym kompresorze ReaComp. W ten sam sposób można jednak pracować z wtyczkami innych producentów.