Strona główna > Ciekawostki, Różności > Sekwencer z klocków Lego

Sekwencer z klocków Lego

Ciekawy materiał publikuje blog Create Digital Music. Znalazł się tam wpis, którego bohaterem jest japoński plastyk Yoshi Akai (z tego co nam wiadomo, nie ma on nic wspólnego z firmą o podobnie brzmiącej nazwie) traktujący analogowe urządzenia elektroniczne jako materiał do tworzenia instalacji i środek do nawiązania kontaktu z odbiorcą jego dzieł. To ostatnie możliwe jest dzięki temu, że oprócz pełnienia roli eksponatu każde z nich jest w jakimś sensie instrumentem muzycznym i służy generowaniu różnego typu dźwięków.

W portfolio pana Akai znajdziemy m.in. gramofon, w którym rolę płyty pełni szwedzki krakers ryżowy, instrument, w którym dźwięki wydobywa się kciukiem, różnego typu syntezatory, generatory szumów, trzasków, efekty itp., itd.
Nam szczególnie do gustu przypadł sekwencer krokowy Lego Sequencer MR II wykonany w oparciu o korpus starego klucza telegraficznego. Ma on 3 kanały (każdy kanał to kolejne “piętro” z klocków), z możliwością programowania do 8 kroków. Poszczególne kolory klocków odpowiadają określonym dźwiękom, a ich rozmieszczenie decyduje o wysokości, czasie trwania i momencie wyzwolenia w pętli. Zabawa jest pierwszorzędna:

About these ads
  1. ups
    7 Marzec 2010 o 10:31 | #1

    Rewelacja!!! Pewnie niedługo taka zabawka pojawi się w sprzedaży.

  1. No trackbacks yet.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

WordPress.com Logo

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Twitter picture

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Follow

Otrzymuj każdy nowy wpis na swoją skrzynkę e-mail.

Join 1 903 other followers