Sekwencer z klocków Lego

Opublikowano przez

Ciekawy materiał publikuje blog Create Digital Music. Znalazł się tam wpis, którego bohaterem jest japoński plastyk Yoshi Akai (z tego co nam wiadomo, nie ma on nic wspólnego z firmą o podobnie brzmiącej nazwie) traktujący analogowe urządzenia elektroniczne jako materiał do tworzenia instalacji i środek do nawiązania kontaktu z odbiorcą jego dzieł. To ostatnie możliwe jest dzięki temu, że oprócz pełnienia roli eksponatu każde z nich jest w jakimś sensie instrumentem muzycznym i służy generowaniu różnego typu dźwięków.

W portfolio pana Akai znajdziemy m.in. gramofon, w którym rolę płyty pełni szwedzki krakers ryżowy, instrument, w którym dźwięki wydobywa się kciukiem, różnego typu syntezatory, generatory szumów, trzasków, efekty itp., itd.
Nam szczególnie do gustu przypadł sekwencer krokowy Lego Sequencer MR II wykonany w oparciu o korpus starego klucza telegraficznego. Ma on 3 kanały (każdy kanał to kolejne „piętro” z klocków), z możliwością programowania do 8 kroków. Poszczególne kolory klocków odpowiadają określonym dźwiękom, a ich rozmieszczenie decyduje o wysokości, czasie trwania i momencie wyzwolenia w pętli. Zabawa jest pierwszorzędna:

Jeden komentarz do wpisu „Sekwencer z klocków Lego

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]