Ciekawy materiał publikuje blog Create Digital Music. Znalazł się tam wpis, którego bohaterem jest japoński plastyk Yoshi Akai (z tego co nam wiadomo, nie ma on nic wspólnego z firmą o podobnie brzmiącej nazwie) traktujący analogowe urządzenia elektroniczne jako materiał do tworzenia instalacji i środek do nawiązania kontaktu z odbiorcą jego dzieł. To ostatnie możliwe jest dzięki temu, że oprócz pełnienia roli eksponatu każde z nich jest w jakimś sensie instrumentem muzycznym i służy generowaniu różnego typu dźwięków.
W portfolio pana Akai znajdziemy m.in. gramofon, w którym rolę płyty pełni szwedzki krakers ryżowy, instrument, w którym dźwięki wydobywa się kciukiem, różnego typu syntezatory, generatory szumów, trzasków, efekty itp., itd.
Nam szczególnie do gustu przypadł sekwencer krokowy Lego Sequencer MR II wykonany w oparciu o korpus starego klucza telegraficznego. Ma on 3 kanały (każdy kanał to kolejne „piętro” z klocków), z możliwością programowania do 8 kroków. Poszczególne kolory klocków odpowiadają określonym dźwiękom, a ich rozmieszczenie decyduje o wysokości, czasie trwania i momencie wyzwolenia w pętli. Zabawa jest pierwszorzędna:
Rewelacja!!! Pewnie niedługo taka zabawka pojawi się w sprzedaży.