Analog Club Samples V1 (free soundware)

Opublikowano przez

analog_club_samplesPiotr Pochwat, od dłuższego czasu zajmujący się profesjonalnie tworzeniem brzmień dla znanych firm soundware’owych (między innymi dla legendarnej już Vengeance Sound, przysłał nam informację o dostępności swojego nowego, bezpłatnego pakietu, który można pobrać z tej lokalizacji. Choć sama kolekcja zawiera 14 sampli typu one shot, to w tym wypadku nie liczy się ilość, ale jakość. Wszystkie brzmienia oscylują w okolicach klimatów muzyki klubowej (trance,house, electro itd). Podczas tej produkcji wykorzystano takie instrumenty sprzętowe jak Moog i Roland TB-303 oraz wirtualne, w tym m.in. NI Massive. Dźwięki były wielokrotnie obrabiane i przegrywane różnymi sposobami w celu uzyskania unikalnego brzmienia. Wiele sampli ma też typowe artefakty związane z analogową jakością (np. szumy). Zgodnie z załączoną licencją autor udziela pozwolenia na wykorzystywanie sampli w celach komercyjnych i niekomercyjnych, zabrania natomiast wykorzystywania ich (bez jego zgody) jako części innych bibliotek sampli. Oczywiście, aby móc w pełni wykorzystać potencjał tych sampli należy je zaimportować do samplera i rozłożyć wzdłuż klawiatury (większość współczesnych samplerów robi to automatycznie). Szczególnie efektownie brzmi próbka Mooga i próbki Bass. Poniżej krótki film pokazujący, jak wykorzystać te sample w programie Reaper i dostępnym w nim samplerze Samplomatic. W tym wypadku dźwięki wyzwalane są z zewnętrznej klawiatury, ale możne je oczywiście nagrać lub zaprogramować na ścieżce MIDI. Aby lepiej widzieć wszystkie szczegóły proponuję włączyć podgląd filmu w trybie pełnoekranowym.

15 komentarzy do wpisu „Analog Club Samples V1 (free soundware)

    1. Mały Głód

      To nie jest argument. Każde brzmienie oparte na klasycznej syntezie, jest teoretycznie do odtworzenia, czasami jednak jest tak ze brzmienie które wydaje nam się proste w praktyce już takie przy wykręceniu samodzielnym 1:1 nie jest. Praktycznie każda biblioteka nawiązująca do klasycznych brzmień klubowych na rynku jest do odtworzenia . Ale wydaje mi się ze nie tędy droga. Tu akurat sample są darmowe a inni za takie brzmienia każą sobie płacić. Dlatego trzeba zabrać to pod uwagę. Wnioski niech każdy wyciągnie sam.

    1. Jans

      Kamil, mówisz bez sensu! Jak ZROBISZ lepszą, to opublikuj.
      Zobaczymy, jak będzie użyteczna. Teraz możesz tylko sobie pofantazjować …

    2. Mały Głód

      Kamil Taa…. hehe, a teraz zejdź na ziemie 😉 Niestety podejście Kamila jest typowo Polskie, także , zaciągnijmy nad kamilem kurtynę milczenia

    1. Mały Głód

      Przesłuchałem.. ii sory ale poziom tego co usłyszałem nie sprawiedliwa twojej buty. Dźwięki masz średnie (większość to proste sawy , a na pewno nie lepsze od tych kilku sampli. , które tu są tematem tej dyskusji. Także więcej samokrytycyzmu.

  1. kamil

    Tylko jest rożnica miedzy samplem a presetem… jeden sampel jest mało użyteczny sample Analog Club Samples V1 tez nie sa zbytnio rozbudowane nie sa trudne do wykrecenia…

    1. Mały Głód

      To co od ciebie usłyszałem nie daje ci prawa do takiej buty… Sampel jest użyteczny o ile ma się dobry sampler to raz , a dwa jakość tych sampli jest bdb a trzy trochę jeszcze ci brakuje o poziomu Piotrka, także więcej pracy a mniej buty i wyścigów. Także na razie pracuj a nie stawaj w potyczki w których na razie obronną ręka nie wychodzisz…

  2. kamil

    Bez problemu moge zrobić taką samą paczke w 30 minut 🙂 takie brzmienia jakie on wykrecił sa bardzo łatwe 🙂 i nie sugruj się moimi soundbankami bo to tylko presety a żeby uzyskac dobre brzmienie należy zrobic layer i nadać odpowiedni mix co z poziomu samej wtyczki trudno zrobic. ps wie ktoś jak skontaktować sie z adminem 0db ?

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]