Mastering z Ozone (nowa wersja bezpłatnego e-booka)

Opublikowano przez

mastering_with_ozone_2013Firma iZotope udostępniła najnowszą, zaktualizowaną wersję (2013) swojej popularnej publikacji pod tytułem Mastering with Ozone, obejmującą wszystkie nowe funkcje i możliwości wprowadzone wraz z pakietem Ozone 5. Przypomnę tylko, że Ozone 5 to jeden z najlepiej wyposażonych i najchętniej używanych przez wiele osób na całym świecie pakietów masteringowych dla komputerów PC i Mac, obejmujący całą gamę procesorów oraz narzędzi do analizy i pomiary sygnału. System Ozone pozwala nie tylko na pracę w typowym trybie stereo, ale i mastering w trybie Mid-Side, dzięki czemu przed inżynierem masteringu otwierają się nowe możliwości w zakresie ingerencji w dźwięk. I choć wielu masteringowców się do tego nie przyznaje, eksponując znajdujące się w swoich pracowniach drogie urządzenia sprzętowe klasy masteringowej, to bardzo często korzystają oni właśnie z Ozone 5 dla tzw. „szybkich robótek”, zwłaszcza gdy pracują online. Oczywiście, nie ma w tym nic złego, bo Ozone 5 to naprawdę świetnie brzmiący i dający olbrzymie możliwości system. Oprócz publikacji Mastering with Ozone (dostępnej jako tradycyjny PDF i dla urządzeń iOS), firma iZotope udostępnia też Dithering with Ozone oraz Ozone 5 Help Guide, które także można pobrać stąd.

2 komentarze do wpisu „Mastering z Ozone (nowa wersja bezpłatnego e-booka)

  1. Mario1088

    NO NO, tylko bez tych „szybkich robótek’ proszę 😉 Oni masterują na tym albumy swiatowych gwiazd. Czasem się pewnie dziwią zadają sobie pytanie – po cho……rę jeszcze trzymam ten cały majdan w studio.

  2. tadeo

    powercore z md3 którego głownie do masteru używam cos mi ostatnio szwankuje(firewire na nowych kompach nie dziala jak trzeba) , chyba trzeba sie rozejrzec za jakąś alternatywą…może Ozone?

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]