Pakiet bezpłatnych presetów dubstep

Opublikowano przez

dubstep_bibleWygląda na to, że dubstep, który w sumie nie jest już absolutnie najnowszym prądem muzycznym, dość mocno zakorzenił się w świadomości wielu twórców i fanów, wciąż znajdując chętnych do słuchania pokręconych dźwięków granych do dubowych rytmów bębnów. Samplephonics przygotował komercyjną bibliotekę presetów dla syntezatora Massive (chyba najczęściej stosowanego właśnie do dubstepu), o nazwie Massive Dubstep Bible. Całość liczy 177 presetów, ale najciekawsze jest to, że 13 z nich udostępniono za darmo, i można je pobrać stąd. Charakter barw jest różny – od typowych, silnie odkształconych brzmień w typie Skrilleksa do nieco mroczniejszych, bardziej „podziemnych” dźwięków, które można później przetwarzać zgodnie ze swoimi preferencjami i własnym gustem muzycznym. Za pełną wersję trzeba zapłacić blisko 35 funtów, czyli tanio nie jest. Jeśli jednak jesteście zainteresowani samodzielnym tworzeniem tego typu brzmień (i innych, o nowoczesnym charakterze – nie tylko w oparciu o Massive, ale też FM8, inne instrumenty z pakietu NI Komplete, a także bazujące na instrumentach firmy Arturia), to już niebawem na rynku ukaże się kolejne DVD wydane przez 0dB.pl, w którym od podstaw omówimy wszystko co jest związane z budowaniem własnych dźwięków m.in. pod kątem muzyki dubstep, bez oglądania się na wykreowane przez kogoś presety.

9 komentarzy do wpisu „Pakiet bezpłatnych presetów dubstep

 1. doktorsamuel

  jak pojawi się DVD to ja zamawiam od razu kiedy to mniej więcej będzie? i mam nadzieję że będzie na podstawie jakiejś wtyczki free którą każdy może sobie sprawić

  jak już jesteśmy przy dubstepie to polecam z freeware to:
  http://music-producer.pl/viewtopic.php?f=81&t=1919 dobre basy i nie tylko ja lubię takie dźwięki ale wykorzystuje je nie do dubstepów tylko do różnych innych styli

 2. 0dB.pl

  ozio :

  zrobilem wszystko jak nalezy i dostalem pusty link Massive Dubstep Bible Freebie. Tez mieliscie takie problem, czy narazie tylko mi sie tak przytrafilo?

  Wszystko odbywa się płynnie i zaraz po dokonaniu wszystkich „zakupów” na tej samej stronie pojawia się link z plikiem ZIP zawierającym presety. Po jakimś czasie przychodzi też e-mail z tą samą zawartością.

 3. 0dB.pl

  Seba :

  Pliki mają inne rozszerzenie niż .nki i nie mogę ich otworzyć w massive :/

  W Massive wchodzisz w File, Open Sound i z tego poziomu otwierasz pliki .nmsv

 4. Seba

  0dB.pl :

  Seba :
  Pliki mają inne rozszerzenie niż .nki i nie mogę ich otworzyć w massive :/

  W Massive wchodzisz w File, Open Sound i z tego poziomu otwierasz pliki .nmsv

  Niestety program ich nie widzi.

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]