Bezpłatny kompresor Acustica (wideo)

Opublikowano przez

Acustica_TANWłoska Acustica to jedna z ciekawszych firm na rynku oprogramowania audio, opierająca swoje procesory na technologii splotu, zmyślnie połączonej z działaniami algorytmicznymi. Dzięki temu jakość brzmieniowa jej narzędzi programowych niebezpiecznie blisko zbliża się do tego, czego możemy się spodziewać od wysokiej klasy sprzętu, dając jednocześnie duże możliwości edycji. W przeciwieństwie do innych procesorów bazujących na splocie (convolution), podstawą działania narzędzi Acustica nie jest pojedynczy impuls, ale cały ich szereg, z których każdy jest impulsowym odwzorowaniem pracy poszczególnych modułów danego urządzenia. Skutkiem tego wtyczki Acustica bywają surowe dla CPU, wyciągając z nich ostatnie bity i rozkręcając wiatraki do najwyższych obrotów.

Właśnie pokazał się najnowszy, całkowicie bezpłatny kompresor Acustica, który nosi nazwę TAN. Jest to wyjątkowo ciekawy procesor dynamiczny, którego pracę i sposób obsługi przedstawiam w poniższym materiale wideo.

Wtyczkę można pobrać z tej strony, klikając czarną strzałkę skierowaną w dół. Należy się wcześniej zarejestrować, a sama rejestracja jest bezpłatna i nie pociąga za sobą konieczności podawania jakichkolwiek danych związanych np. z kartą kredytową.

Gorąco polecam ten kompresor, który swoim działaniem przypomina mi wysokiej klasy kompresory analogowe takich firm jak Focusrite czy API.

8 komentarzy do wpisu „Bezpłatny kompresor Acustica (wideo)

    1. Tomasz Wróblewski Autor wpisu

      Cała przyjemność po mojej stronie. To zdecydowanie najlapszy kompresor freeware, jaki ostatnio się pokazał. Ma bardzo interesującą charakterystykę dynamiczną, z ciekawą krzywą powrotu, która ładnie definiuje każdy dźwięk. Poza tym zależności pomiędzy ustawieniami kontrolek są typowo analogowe – jedne wpływają na drugie – co daje ten efekt pewnej nieprzewidywalności właściwy dla kompresorów sprzed epoki VCA.

  1. Mały Głód

    Pamiętam jak dwa lata temu Acustica wypuściła darmowy korektor RED – to też była (i jest) niezła wtyczka. A jeśli chodzi o ten kompresor, to bardzo dobrze sprawdza się jak kompresor na sumie, ładnie klei całość. Szkoda tylko, że to CPU jest takie wielkie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wszystkie pola są wymagane.