Nowość firmy Peavey dla domowych studiów nagrań

Opublikowano przez

PV 6USB i PV 8USB to nowe miksery firmy Peavey wręcz idealnie przystosowane do pracy w domowym studiu nagrań. Pierwsze co zwraca w nich uwagę to zastosowanie przedwzmacniaczy mikrofonowych o wyjątkowo niskich zniekształceniach nieliniowych (0.0007%), co otwiera im drogę do wykorzystania przy nagraniach mikrofonowych, od których wymagamy wyjątkowej czystości brzmienia. Niezbyt powszechną praktyką w mikserach tej klasy jest też wyposażenie 3-drożnych korektorów kanałowych w filtr niskiego środka, z częstotliwością pracy 450 Hz.

Wielu innych producentów z premedytacją stosuje korekcję środka z przedziału 800 Hz-3 kHz, podczas gdy poważnym problemem we wszystkich nagraniach z wykorzystaniem bliskiego omikrofonowania jest pasmo leżące niżej. Mając do dyspozycji filtr kontrolujący zawartość tych częstotliwości możemy zapanować nad mulistm brzmieniem, którego nie sposób okiełzać standardowymi filtrami środka.

Port USB nie zachwyca swą funkcjonalnością, umożliwiając nagrywanie na twardym dysku sumy z miksera i odtwarzanie sygnału stereo z aplikacji DAW.

Inne funkcje nowych mikserów to Tape to Control Room/Mix (komutacja sygnału z wejścia Tape na odsłuch lub sumę), zasilanie fantomowe na wejściach XLR, wysyłka z każdego toru, filtr konturu oraz inserty na wejściach mikrofonowych.
Informacji o cenie nowych produktów udziela firma Lauda-Audio.

2 komentarze do wpisu „Nowość firmy Peavey dla domowych studiów nagrań

  1. Monter

    Niskie zniekształcenia? WOW, ale wyczyn…
    „Inne funkcje nowych mikserów to….” – yyy, a co poprzednie modele tego nie miały? No i mikser wyposażony w zasilanie phantom to nie jest to już jakieś cudo… :]

  2. Abraksas

    No tak, kolejny niczym nie różniący sie od innych mikser… Ale z mikserami jest jak z bułkami, wszystkie są takie same, a jednak ludzie je codziennie kupują 🙂

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]