Numer jeden na liście NAMMowskich nowości Rolanda to V-Piano Grand, czyli technologia modelowania V-Piano w obudowie fortepianu. Wewnątrz znajdziemy wielodrożny system nagłośnieniowy, który został zaprojektowany tak, by ten elektroniczny instrument brzmiał jak klasyczny fortepian. V-Piano ma najwyższej klasy klawiaturę PHA III Ivory Feel z wymykiem. Moduł brzmieniowy emuluje dźwięki 256 strun (ich faktyczna liczba zależy od obciążenia procesora w danym momencie). Wymiary tego fortepianu to 148 na 150 na 154 cm (z otwartą klapą) lub 94 cm (z zamkniętą klapą). W zestawie oczywiście znajdziemy pedały. Jest też złącze USB, a instrument zapewnia pełną kompatybilność z GM2. Do wyboru mamy brzmienia od klasycznego Vintage po futurystyczne Vanguard, a użytkownik może też zbudować własny typ brzmienia wykorzystując zalety technologii V-Piano. V-Piano Grand odwzorowuje najdrobniejsze niuanse brzmienia i zachowania akustycznego fortepianu – także te z punktu widzenia/słyszenia muzyka.
Stage piano RD-300NX to – zgodnie z hasłem producenta – funkcjonalność okrętu flagowego w miłej cenie. Wyposażony w silnik syntezy SuperNATURAL i nową klawiaturę Ivory Feel-G z wymykiem RD-300NX oferuje setki wbudowanych brzmień, kontrolę za pośrednictwem pochodzącej z wcześniejszych pianin RD funkcji One Touch Piano i graficznego wyświetlacza LCD. Specjalna korekcja fazy dźwięków ma być gwarancją, że brzmienie instrumentu nie zaginie w gęstym miksie zarówno na scenie jak i w studiu. Pedał RPU-3 dostępny jest jako opcja (w zestawie jest tylko damper). Piano ma ważyć nieco ponad 17 kg.
Atelier Combo AT-350C mają format klasycznych organów combo cieszących się popularnością przed laty w wielu zespołach rozrywkowych. Wyglądają bardzo efektownie, oferują dwa manuały (49 i 64), wyciągane registry dla trybów Upper, Lower, Solo i Bass, a nawet kontroler D-Beam. Całość opiera się na silniku SuperNATURAL, waży 24,5 kg i bez problemów wchodzi do samochodu osobowego. Instrument wyładowany jest po brzegi brzmieniami, rytmami, ma funkcję aranżera, asystenta muzycznego, efekty, różne stroje, transpozycje, funkcję nagrywania dźwięku w czasie rzeczywistym i funkcję playera WAV i MIDI.
GR-55 to syntezator gitarowy, jakiego do tej pory jeszcze nie było. Wyjątkowo szybki, wyjątkowo dokładny, wyposażony w całą gamę brzmień i dający wygodne sterowanie nożne. Dźwięk wytwarzają dwa silniki PCM (synteza, ponad 900 brzmień) oraz moduł COSM (sygnał audio z gitary). Do tego dochodzą dwa multiefekty, globalny pogłos, delay i chorus oraz looper. Wyposażony jest również w player USB ze sterowaniem nożnym. Można go kupić razem z przystawką GK-3 lub bez niej.
Inne nowości Rolanda to dwa rodzaje bębnów elektronicznych TD-9KX2 V-Drums V-Tour Series i TD-4K2 V-Drums, kompaktowe wzmacniacze dla basistów CUBE-120XL, 60XL i 20XL, efekty podłogowe RC-30 Dual Track Looper i RC-3 Loop Station, pierwszy na świecie akordeon diatoniczny FR-18 V-Accordion, moduł akompaniamentu BK-7m Backing Module, moduł do karaoke VIMA JM-5, dwa nowe proste interfejsu audio USB Tri-Capture oraz Duo-Capture, a także interfejs MIDI UM-One.