Redtron: na taki mellotron czekaliśmy (freeware)

Opublikowano przez

Od dziś mamy swojego faworyta jeśli chodzi o brzmienie mellotronu. I do tego całkowicie darmowego! Nazywa się RedTron_400 i jest to wtyczka VST (Windows) bazująca na samplach (ważący ponad 50 MB plik DLL pobieramy stąd). Znajdujące się w nim sample podzielono na sześć grup: 3xViolins, 8-Voice Choir, Flute, Brass, String Section i Cello. Oprócz tego instrument oddaje nam do dyspozycji całą gamę narzędzi pozwalających kształtować finalną barwę.
Mamy zatem tryby Loop i Non Loop (każdy dźwięk może trwać do ośmiu sekund), możemy korzystać z dwóch warstw i niezależnych parametrów dla każdej z nich. Owe parametry to Volume, Tune, Reverb, Delay, Pan, Octave, Note, Cutoff, Resonance, Attack i Release. Mało? Mamy jeszcze Delay i Reverb oraz globalne regulacje: Volume, Tone i Pitch. A na dodatek do całości można dodać zewnętrzne soundfonty, np. po to, by domiksować jakieś inne dźwięki.
Absolutna czołówka wśród wirtualnych mellotronów w ogóle, a jeśli chodzi o freeware to nie ma sobie równych. Sami zresztą posłuchajcie: