Wielkie nazwiska na AES w Londynie

Opublikowano przez

Jeśli ktoś jeszcze nie podjął decyzji, czy wybrać się na 128 konwencję AES w Londynie, to musi się spieszyć, a w zasadzie już musi pakować walizki, zobaczyć jak tam sprawa z wulkanem i w drogę! A warto, bo zapowiedzieli się najwięksi. Dla porząku – AES odbywa się w dniach 22-25 maja, w Novotel Convention Centre w Hammersmith, czyli o rzut beretem z każdej strony. Zresztą od kilku lat Londyn dla Polaków to prawie jak bliska zamorska kolonia, więc targi w Londynie to prawie tak jak u nas, dajmy na to, w Ciechanowie. Chociaż nie, do Londynu docieram zazwyczaj trzy razy szybciej niż do Ciechanowa…
A więc ci z Was, którzy tam się w łykend wybierają, mają do wyboru takie atrakcje jak Sir George Martin (Ojciec Chrzestny The Beatles otrzyma honorowe członkostwo AES i poprowadzi jedno z seminariów w ostatni dzień konwencji), George Massenburg (Ojciec Chrzestny korekcji parametrycznej), Chuck Ainley (kolega od gałek Marka Knopflera), Jon Kelly (Chris Rea, Kate Bush), Steve Lipson (wszyscy ważni i większość najważniejszych), Russ Titelman (Clapton, 3 x Grammy), Andy Bradfield (z wielkich gwiazd nie pracował chyba tylko z Dodą, Edzią oraz Rubikiem), Phil Harding (polecam zainteresowanym – mądrze człowiek mówi) i Howard Massey (patrz niżej). Wymienieni panowie będą uczestniczyć w spotkaniu pt. Behind The Glass, i nie będą to zwierzenia ludzi patrzących na świat przez pustą butelkę, ale poważna sesja w temacie sesji. Studyjnych. Jej nazwa wzięła się od tytułów dwu prac autorstwa wspomnianego Howarda Masseya, które uznawane są za jedne z najważniejszych pozycji książkowych dla współczesnych producentów i realizatorów.
Massenburg będzie miał wykład 24 maja (poniedziałek) na temat jakości nagrań w świecie zdominowanym przez MP3, a towarzyszyć mu będą Rob Kelly z AIR Lyndhurst/The Strongroom Studios, oraz Crispin Murray z Metropolis.