Drums Anywhere, czyli zagraj na wszystkim

Opublikowano przez

Drums AnywhereDrums Anywhere to innowacyjna aplikacja, która praktycznie dowolną powierzchnię (blat stołu lub patelnię) zamieni w pełnoprawny zestaw perkusyjny. Brzmi niewiarygodnie i równie niewiarygodnie wygląda, ale jeżeli wierzyć filmikowi zamieszczonemu w sieci to chyba nawet działa, i to całkiem nieźle.

Do poprawnego działania aplikacji potrzebujemy właściwie tylko mikrofonu (najlepiej typu piezo) oraz komputera. Mikrofon przypinamy do dowolnej powierzchni, na której oznaczamy miejsca, które przypiszemy wybranym padom w programie. Gdy w nie uderzymy pałeczką, dłonią lub dowolnym innym przedmiotem z głośników naszego komputera odezwie się brzmienie akustycznych bębnów, maszyny perkusyjnej lub jakiejkolwiek, załadowanej przez nas próbki dźwiękowej: własnej lub zaczerpniętej z biblioteki wchodzącej w skład oprogramowania.

Drums Anywhere to oprogramowanie, które wykorzystuje specjalny algorytm o nazwie WaveTrack. Potrafi on analizować drgania powierzchni wychwytywane przez mikrofon i dokładnie lokalizować miejsce, z którego pochodzą. Brzmi zachęcająco, a takie rozwiązanie można z dużym powodzeniem wykorzystać na scenie, zastępując nim typowe pady perkusyjne. O ile rzecz jasna program sprawdzi się w trudnych warunkach scenicznych. Aplikację można przetestować za darmo lub zakupić za pośrednictwem strony producenta za cenę: 49,99$ za wersję Lite oraz 88.99$ za wersję Pro.

6 komentarzy do wpisu „Drums Anywhere, czyli zagraj na wszystkim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wszystkie pola są wymagane.