Enjoy The Silence – ścieżka po ścieżce

Opublikowano przez

Instrumenty tworzą tu bardzo zwartą, spójną wręcz perfekcyjną strukturę. Od tego utworu bije kompozycyjna elegancja, a do tego jest niesamowicie melodyjny i wyjątkowo nośny rytmicznie. Zróbmy dekonstrukcję Enjoy The Silence ścieżka po ścieżce. Poniżej cała sesja odtworzona od początku do końca.

24 komentarze do wpisu „Enjoy The Silence – ścieżka po ścieżce

 1. Marcus

  aż ciężko uwierzyć że jest tak wiele różnych dźwięków splecionych perfekcyjnie ze sobą, które to nie tylko że zostały ręcznie stworzone przez rozmaite oscylatory, filtry ale i skomponowane aby idealnie pasowały ze sobą – wow. A dla Pana jeszcze większy szacunek za rozebranie tego na części składowe.

  Może następnie coś z J.M. Jarre?

 2. persyMG

  Bardzo, bardzo ciekawe. Zawsze słuchając "Enjoy" słyszałem, że ma wiele szczegółów i szczególików. Teraz można to było też zobaczyć 🙂 A to z kolei uświadamia, jak wiele pracy mają muzycy i realizatorzy dźwięku w studio itd., żeby porządnie dopracować jakiś utwór przed wypuszczeniem go w świat.

 3. Chris

  Na dobrych słuchawkach Enjoy the silence zyskuje dodatkową głębię… Teraz to nie wiem co powiedzieć! Niesamowite jest to, jak każda ścieżka jest tu istotna, choć z osobna "niewiele" robi.
  Jestem pod ogromnym wrażeniem – subskrypcja na YT jest, i polecajki poszły 😉
  Oby zegar chodził nam wolniej w 2023 – też mam wrażenie że tygodnie upływają w tempie dnia 😀

 4. Lukasz Bartsch

  Bardzo dziękuję za ten odcinek, jestem fanem dm od blisko 35 lat, ale od dziś jestem również fanem tego odcinka, czasem też bawię się w muzykę i jestem wdzięczny za rozłożenie kilku kwestii na czynniki pierwsze, gratuluję i dziękuję raz jeszcze, Lukasz 📢🎶🎶👍😉

 5. PrzystankowalaFka

  kocham ten numer..a Pana wielbię za profesjonalizm…nie jestem instrumentalistą,producentem czy kimkolwiek kto zajmuje się muzyką obecnie…znalazłem na YTube przypadkiem pana rozczłonkowanie DM …mimo że to nie mój konik takie rozkładanie to zasubskrybowalem i życzę panu szerokiej wodowni…szanuję takich ludzi jak Pan..jestem pod wrażeniem wiedzy…pozdrawiam

 6. Dave Stardust

  Dobra robota, jak zwykle Tomku! Widziałem już wiele Twoich dekonstrukcji i muszę przyznać że jesteś perfekcjonistą. Ja sam też czasem składam sobie jakiś backing track ale nigdy z aż taką dbałością o szczegóły, trochę upraszczam. Czy stemy tego kawałka są gdzieś do pobrania?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wszystkie pola są wymagane.