Genobazz: ciekawe dźwięki basu (freeware)

Opublikowano przez

Genobazz (pobieramy stąd) to bezpłatny monofoniczny syntezator basowy w postaci wtyczki VST (Windows). Jego oscylatory bazują na 8 próbkach: piła, prostokąt, podwójna sinusoida i kilka próbek typu reso. Do tego dochodzi sześć typów filtrów (w tym 24- i 36-decybelowy) z regulacją rezonansu. Każdy parametr instrumentu można zautomatyzować. Syntezator dostarczany jest z 23 presetami (ale nie do końca najwyższej jakości).
To intrygujący instrument – trudno jednoznacznie go określić. Jako podstawowy syntezator do basu raczej się nie sprawdzi, ale (jak usłyszycie w ostatnim fragmencie prezentacji), gdy podłoży się pod niego jakąś solidną, ale mało wyrazistą w górze barwę, to zaczyna to wszystko brzmieć naprawdę intrygująco. Wszystkie dźwięki robią wrażenie lekko odstrojonych, i choć można zmniejszyć ten efekt, to czasem najlepiej będzie nie walczyć z tym zjawiskiem, ale uwypuklić je, po prostu włączając flanger i rozrzucając w stereo (druga i ostatnia pętla). Posłuchajcie:

Jeden komentarz do wpisu „Genobazz: ciekawe dźwięki basu (freeware)

  1. Lizbeth Feucht

    Hey There. I found your blog using msn. This is a very well written article. I will make sure to bookmark it and return to read more of your useful info. Thanks for the post. I will definitely return.

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]