iPad obsłuży interfejsy USB

Opublikowano przez

W sieci pojawiła się informacja, że firma Apple zamierza udostępnić użytkownikom iPada możliwość podłączania interfejsów USB. Poinformował o tym William Stewart – programista Apple – na liście mailingowej Apple Core Audio API. Podłączenia interfejsu dokonywać się będzie za pośrednictwem przejściówki iPad Camera Connection Kit. iPad będzie obsługiwał jedynie USB-Audio 1.0 z rozdzielczością 16-bitową, choć nie wykluczone jest udostępnienie 24 bitów w najbliższej przyszłości.
W tej sprawie nie ma jeszcze żadnego oficjalnego komunikatu, więc należy ją traktować jako niepotwierdzoną informację na pograniczu plotki.
Nie bardzo rozumiemy, co w tym wszystkim tak ekscytuje posiadaczy iPada – 16 bitów? USB 1.0? To wszystko było już 10 lat temu, i nie był to tego potrzebny iPad. Ale rozumiemy, że fanatycy Apple mają nieco inny sposób myślenia niż zwykli użytkownicy produktów tej firmy. Aha, jeszcze jedno – iPad Camera Connection Kit będzie dostępny w sprzedaży dopiero pod koniec tego miesiąca, więc cały czas obracamy się w sferze domysłów i pomysłów.