SPL ułatwi nagrywanie bębnów

Opublikowano przez

SPL szykuje na targi we Frankfurcie nowy produkt bazujący na technologii Transient Designer. Będziemy mogli zobaczyć wersję beta nowej wtyczki o nazwie DrumXchanger, której zadaniem jest zamiana nagranych wielośladowo bębnów na odpowiadające im próbki, z zachowaniem pełnej zgodności fazowej.

Skuteczny i sprawdzony przez lata swojej obecności na rynku algorytm wykrywania transjentów sprawi, że wtyczka da sobie radę nawet z tzw. duszkami, czyli cicho zagranymi dźwiękami. Sample można będzie miksować z oryginalnymi dźwiękami jak również stosować wobec tych drugich zabieg duckingu, czyli redukcji poziomu oryginalnych uderzeń bez większego wpływu na towarzyszący im sygnał ambientowy.

Do obsługi oryginalnych dźwięków i podkładanych próbek DrumXchanger wykorzystuje dwa moduły Transient Designera oraz filtry HP i LP dla sygnału oryginalnego, sampli i dla sygnału sumy. Wszystkie sample można poddać obróbce za pomocą pitch-shiftera w zakresie oktawa w górę/oktawa w dół (w czasie rzeczywistym), a także przetwarzać korzystając z linii opóźniającej, dla wykorzystania mikroprzesunięć fazowych przy kreowaniu obrazu przestrzennego i finalnego brzmienia.

Wtyczka dostarczana będzie z biblioteką sampli 24/96 stworzonych wyłącznie z wykorzystaniem przedwzmacniaczy i procesorów SPL. W pakiecie znajdziemy trzy zestawy składających się z dużego bębna, werbla i czterech tomów. Każda grupa multisampli składać się będzie maksymalnie z 80 brzmień w 16 warstwach dynamiki i 5 wariantach brzmieniowych. Użytkownicy mogą też ładować swoje sample.

Cena? 299 euro netto. Wersja natywna obsłuży formaty RTAS, VST dla Windows, a dodatkowo AU dla Mac OS X. Przewidziane są specjalne promocje, więc już pytajcie o szczegóły dystrybutora – firmę MusicToolz.