TranceDrive dostępny jako freeware

Opublikowano przez

Maik Menz, znany także jako Yedey, udostępnił bezpłatny syntezator subtraktywny TranceDrive (Windows VST). Ten znakomity instrument powstał z myślą o twórcach muzyki trance, charakteryzując się wszystkimi cechami brzmieniowymi jakie obowiązują w tej właśnie stylistyce. Są więc dźwięki generowane przez oscylatory przebiegów piłokształtnych (ale nie tylko), filtry o stromym nachyleniu, nieodłączna w takich sytuacjach programowana bramka trancegate i efekt pogłosowy.

Modalacja i poziom sygnału mają własne obwiednie z całą gamą różnych kształtów do wyboru, a filtry mogą pracować w trybach lowpass, highpass i bandpass). Oprócz wspomnianego pogłosu TranceDriver oferuje też gater, chorus, phaser, flanger, distortion, delay, equalizer i stereo-effects, by wyliczyć tylko te najczęściej stosowane. Yedey będzie wdzięczny, jeśli prześlecie mu stworzone przez was presety.

Stąd można pobrać instrument jako paczkę ZIP, a stąd jako plik wykonawczy EXE (choć także dla bezpieczeństwa spakowany ZIPem).

Jeden komentarz do wpisu „TranceDrive dostępny jako freeware

  1. sneyk

    Świetny synth. Nazwa jest troszkę mylna bo może i nadaje się ten instrument do tworzenia muzyki trance ale możliwości tego syntezatora są na tyle szerokie że znajdzie on zastosowanie i w innych od trancowych okolicznościach. Nie przepadam za instrumentami stworzonymi w SM dlatego podchodzę do każdego z nich z pewną dozą nieufności, czy aby twórca rzeczywiście zna się na rzeczy i potrafi zrobić coś sam, a nie jak w większości takich instrumentów z gotowych kawałków kodu i bloczków.

    Synth brzmi super. Oscylatory napisane są od zera, są jego najmocniejszą stroną. Sekcja modulacji – palce lizać. Najsłabszym ogniwem moim zdaniem jest niestety filtr. Sztuk tylko jedna (niestety), aż prosi się o drugi. Brzmienie filtra także mogłoby być lepsze, co prawda posiada on przełącznik biegunowości regulując w ten sposób nachylenie filtra, czy szerokość pasma ale brzmi on nijak i jednakowo. Sekcja efektów, bardzo rozbudowana, do pełni szczęścia brakuje tylko modularności w ich połączeniu, bo kolejność ustawiona jest na sztywno. Małym minusem jest też to że po wyłączeniu obwiedni wzmacniacza pojawiają się peaki. Pomimo tego syntezator jest bardzo udany. Należy pamiętać że to produkt darmowy, posiada spore możliwości za sprawą świetnie napisanych oscylatorów. Wspomnieć należy że instrument został napisany z myślą o KVR Developer Contest i pewnie gdyby nie to że autor nie uporał się ze skończeniem go na czas byłby bardzo wysoko w ostatecznym rankingu.

    Warto wypróbować i spędzić z nim trochę czasu. U mnie został na stałe w katalogu „favorite”.

    Polecam.

    *****

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]