Kolorowe syntezatory Colorspace (freeware)

Opublikowano przez

Jakież to ciekawe rzeczy można znaleźć w Internecie… Na stronie Colorspace znajdują się cztery instrumenty wirtualne o podobnej konstrukcji i grafice – wszystkie oparte na trzech oscylatorach i szeregu dodatkowych bloków pozwalających uzyskać nowoczesne, efektowne brzmienie. Archiwum ZIP z czterema instrumentami w postaci plików VST dla 32-bitowych systemów Windows możecie pobrać stąd.
Serio3 1.1 to syntezator subtraktywny, Cloud v1.1 bazuje na morfingu, Drafter 1.1 pozwala na ręczne kreślenie kształtu fal oscylatora, a Feeling 1.1 to typowy syntezator addytywny. Każdy instrument wyposażony jest w kilka ciekawych presetów nieźle prezentujących jego możliwości, a użytkownik może sporo ukręcić korzystając z dostępnych na pokładzie kontrolek. Domyślnie odrobinę przesadzono z efektami, ale wszystko można skorygować. Z tego co widzę, instrumenty zostały napisane bez użycia aplikacji SE lub SM. Wypróbujcie koniecznie, bo naprawdę warto. Pięć gwiazdek.

3 komentarze do wpisu „Kolorowe syntezatory Colorspace (freeware)

  1. mha

    W chwili obecnej, w bazie KVR jest prawie 2000 darmowych instrumentów i wtyczek. To ogólnie bardzo pozytywne zjawisko, ale ja osobiście jestem bardzo zadwolony, że kupiłem pakiet komercyjny, dzięki czemu nie muszę 4x dziennie, sprawdzać czy nie wyszedł jakiś plugin, którego „muszę” mieć. Wydawszy parę tysięcy na software, eksploatuje go maksymalnie, ucząc się go dogłębnie.

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]