Trzecia odsłona u-he Tyrell N6 (freeware PC i Mac)

Opublikowano przez

tyrell_3Niemiecki magazyn internetowy Amazona.de udostępnił najnowszą wersję jednego z najciekawszych bezpłatnych syntezatorów wirtualnych jakim jest Tyrell N6. Jest to jego trzecia odsłona, a twórcą tego instrumentu jest nie kto inny jak sam Urs Heckmann (u-he). Wtyczkę w wersji dla komputerów PC i Mac można pobrać ze strony amazona.de. Dostępne są wersje 32- i 64-bitowe, tak VST2 jak i VST3. Wśród syntezatorów freeware mało który jest mu w stanie dorównać pod względem brzmieniowym, funkcjonalnym i możliwości w zakresie kreowania brzmień. Płynne przestawianie przebiegów oscylatorów, zaawansowane możliwości wyboru źródła modulacji, dość ciekawie (choć nie porywająco) brzmiący filtr, fantastyczny efekt chorusa (równie dobry trudno jest znaleźć w komercyjnych, specjalizowanych wtyczkach), interesująco rozwiązana matryca modulacji i dwie obwiednie, z których każda może pracować w różnym trybie – wszystko to daje obraz otwartego na eksperymenty syntezatora. Zdecydowanie polecam.

8 komentarzy do wpisu „Trzecia odsłona u-he Tyrell N6 (freeware PC i Mac)

  1. 0dB.pl

   Nowa wersja nie ma żadnych nowych funkcji (więc pewno istotnych poprawek w kodzie też nie), ale ma dodaną 64-bitową wersją dla Mac, wersję VST3 dla Windows i Mac, około 20 bug-fiksów i nowe GUI.

  1. Mały Głód

   Żre ale tylko w przypadku użycia więcej niż 1 głosu, moim zdaniem do barw wielogłosowych tyrel się nie nadaje, dlatego moim zdaniem barwy 1głosowe najlepiej na nim brzmią, i nie ma problemu z CPU wtedy

 1. mariusz

  Może jestem pedant, ale graficznie zrobiony jest niestarannie (gałki nie równo w linii, graficznie rozjechany, prawie cały pulpit 15′ laptopa mi zajmuje). Poprzednia wersja była bardziej schludna i milsza dla oka.

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]