32MB bezpłatnych tekstur dla Ableton Live

Opublikowano przez
Tobias Peterson, znany też jako Sum-1, to pochodzący z USA, ale mieszkający na stałe w Niemczech muzyk, grafik i programista, tworzący – jako Togeo Studio – różnego typu soundware. Jego najnowsza produkcja to Dreamscapes 4, bezpłatny pakiet brzmień dla Ableton Live, na który składa się, tu cytat: „ponad setka atmosferycznych struktur, rytmicznych dronów, eterycznych padów i zakręconych podkładów”.

Użytkownik ma możliwość zaawansowanej edycji tych brzmień w module DS-4 Simpler, i dopasowania ich praktycznie do każdego stylu muzycznego. Producent sugeruje zastosowanie ich w muzyce filmowej, ścieżkach do filmów oraz elektronice o charakterze ambientowym. Każdy rak z instrumentami ma własny zestaw presetów makro, dając szybki dostęp do różnego typu wariacji brzmieniowych.
Oto kilka utworów demonstracyjnych, w których wykorzystano opisany zestaw (pochodzących ze strony Togeo Studio:Cały pakiet waży  ponad 31 MB i wymaga programu Ableton Live 7 lub wyższego, a pakiet można pobrać z tej lokalizacji.

Warto też zajrzeć na stronę, gdzie znajdziecie kilkanaście innych darmowych pakietów dla Live, także autorstwa Tobiasa.
A jeśli ktoś chce posłuchać jego muzyki, zachęcamy do odwiedzenia witryny Togeo Music i zapoznania się z najnowszym albumem Sum-1.