Ableton zawiesza rozwój programu Live

Opublikowano przez

Pogoń za coraz to nowszymi funkcjami oprogramowania audio zdaje się nie mieć końca, ale dla niektórych producentów priorytetem stały się wreszcie takie właściwości jak stabilność i bezawaryjność. Taką firmą jest niemiecki Ableton, którego prezes ogłosił na oficjalnym forum użytkowników programu Live komunikat, z którego wynika, że firma wstrzymuje prace nad rozwojem programu, skupiając się na jego udoskonaleniu. To znakomity przykład dla innych firm, których produkty, bądźmy szczerzy, nie zawsze działają perfekcyjnie. Oto treść wspomnianego komunikatu:

„Od kilku miesięcy niektórzy z was zgłaszali nam problemy z programem Live 8, których przyczyn do tej pory nie udało nam się ustalić. Jesteśmy winni przeprosiny wszystkim tym, którzy doświadczyli kłopotów z naszym produktem. Chcemy też wyjaśnić całą sytuację i wyciągnąć wnioski na przyszłość.

Ableton zawsze stawiał na innowacje. Nasi inżynierowie zaprzestają w tym momencie prac nad rozwojem nowych funkcji skupiając się wyłącznie na naprawieniu sygnalizowanych przez was błędów. To zadanie jest obecnie priorytetem dla wszystkich naszych pracowników i zarządu firmy. Skupiliśmy się na nowych ambitnych projektach i nie zareagowaliśmy w porę na pojawienie się problemów. Przepraszamy również wszystkich deweloperów Ableton i pion wsparcia technicznego. Chcemy aby oni też byli dumni z naszego oprogramowania i jakości świadczonych usług.

Zdecydowaliśmy się z dniem dzisiejszym na następujące kroki:

  • Zawieszamy rozwój w kierunku nowych funkcji i skupiamy swe siły na tym, by poradzić sobie z obecnymi problemami. Efektem tego będzie bezpłatny update programu  Live 8;
  • Wprowadzimy zmiany w procesie produkcji, aby zapobiec powtarzaniu się podobnych sytuacji w przyszłości.

Mamy nadzieję, że nasz plan znajdzie wasze zrozumienie. Chcielibyśmy życzyć Wam wszystkiego najlepszego w nowym roku!”

Gerhard Behles, CEO

Bernd Roggendorf, CTO

Komentarz

Jedyne co możemy w tej sytuacji zrobić to przyklasnąć inicjatywie firmy Ableton. Jako pierwsza firma tej branży oficjalnie przyznała się do pomyłek i nie zamiatając rzeczy pod dywan wzięła się do solidnej roboty. To tylko potwierdza wiodącą pozycję Ableton na rynku twórców oprogramowania muzycznego. Panowie pozwolili sobie na rzecz bez precedensu, co tylko przysłuży się ich pozytywnemu wizerunkowi. Inna sprawa, że Live 8 jest wyjątkowo mało stabilnym programem, a sprawiły to wszelkie dokonane w nim zmiany. Jeśli doświadczyliście jakiś problemów z tą aplikacją i jesteście je w stanie udokumentować (opisy, screeny, wykorzystywany zestaw sprzętowy itp.) firma Ableton będzie zobowiązana za poinformowanie jej o tym.

Wróć do nowości

Jeden komentarz do wpisu „Ableton zawiesza rozwój programu Live

  1. Pingback: Live jednak żyje! « 0dB.pl – twój poziom odniesienia

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]