Analog Monster (freeware)

Opublikowano przez

Analog Monster to najnowszy instrument autorstwa Jakuba Krysakowskiego, dostępny w postaci wtyczki VSTi dla 32-bitowych systemów Windows. Struktura instrumentu opiera się na dwóch oscylatorach z pięcioma podstawowymi przebiegami każdy, z których sygnał możemy skierować z regulowanym poziomem do dwóch filtrów pracujących w trzech trybach (dolno-, górno- oraz pasmowoprzepustowym). Ważnym elementem instrumentu są dwa generatory LFO mogące wytwarzać cztery typy przebiegów wolnozmiennych plus szum i pracujące w trzech trybach modulacji (dodatnia, dodatnia odwrócona oraz bipolarna). LFO można synchronizować do wartości muzycznych tempa z oprogramowania nadrzędnego. Na sumie pracuje wzmacniacz z obwiednią ADSR (bez modulacji) i niewidoczny dla użytkownika limiter, dzięki któremu możemy nasycić dźwięk odpowiednio ustawiając parametr głośności. Bardzo przyjemny w obsłudze, dający ciekawe brzmienie syntezator o przejrzystym interfejsie użytkownika.

9 komentarzy do wpisu „Analog Monster (freeware)

  1. i84

   Widzisz na screenie GUI, masz możliwość usłyszenia próbek, a oceniasz wtyczkę tylko przez pryzmat tego że jest zrobiona w synthedit? Nie wiem czy wiesz, ale w synthedit można zaprogramować właściwie każdy algorytm, z tym że praca w nim jest dużo wydajniejsza niż np. pisanie w c++.

 1. jjj

  Tak ciężko było nie przerzucać się na nowe środowisko z sprawdzonego i powszechnego 32 bitowego na 64 😀
  A tak btw jest coś godnego polecenia do otwierania tych wtyczek VST , bez tych rozbudowanych stacji roboczych ?

 2. dwoogaz

  No tak nagle SynthEdit staje się problemem, a całkiem niedawno wszyscy sikali za genialnymi wtyczkami Antress, które właśnie powstały w SynthEdit. Wracając do tematu to Syntezator Kozacki – Lubię To ! 🙂

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]