Analogowy chorus made in Poland w wersji wirtualnej

Opublikowano przez

Rodzima firma programistyczna D16 Group zasypuje nas ostatnio aktualizacjami i nowościami. Dziś ogłosiła debiut swojego kolejnego produktu z rodziny Silver. Jest to Syntorus, pełniący funkcję chorusa emulującego klasyczne rozwiązania analogowe. Ale nie jest to zwykły plug-in, jakich mnóstwo można znaleźć w Internecie.

Zgodnie z hasłem „Polak potrafi” powstał procesor, którego brzmienie może zaskoczyć nawet zagorzałych zwolenników rozwiązań hardware. Zastosowanie podwójnej ścieżki przetwarzania sygnału z niezależnymi blokami opóźnienia sprawiło, że dźwięk do złudzenia przypomina analogowo zrealizowane efekty znane z takich klasyków, jak syntezatory ARP Solina, Elka Synthex czy Roland Juno. Syntorus może też emulować brzmienie analogowych linii opóźniajacych, ma synchronizowany do tempa projektu moduł LFO oraz blok tremolo. Cała gama starannie przygotowanych presetów, tryb MIDI Learn ułatwiający mapowanie kontrolek oraz 64-bitowe wewnętrzne przetwarzanie dopełniają obrazu zaawansowanej, nowoczesnej konstrukcji.

Wtyczka w formatach VST i AU będzie dostępna już za kilka dni na stronie producenta w cenie 35 euro. Dla aktualnych użytkowników innych produktów D16 przewidziane są upusty crossgrade.
Procesor, jak zawsze w przypadku D16, ma niesłychanie staranną szatę graficzną. Zachęcamy do przesłuchania kilku nagrań demo dokonanych z wykorzystaniem nowego procesora: