Avid Sibelius Pierwszy

Opublikowano przez
Avid Sibelius First to nowy edytor nutowy, w którym wykorzystano narzędzia pochodzące z aplikacji Sibelius 6, pozwalające użytkownikom stosować go jako klasyczny program notacyjny z funkcjami skanowania, odtwarzania, transkrypcji, aranżacji, wydruku i poblikacji nut.
Zaopatrzony w takie moduły jak Magnetic Layout (automatyczne przyciąganie nut do właściwych rytmicznie pozycji), Dynamic Parts (automatyczna synchronizacja każdej dokonanej zmiany i transponowanie pod kątem występujących w aranżacji instrumentów) oraz okna Keyboard i Fretboard (wpisywanie nut z wykorzystaniem znanych użytkownikom środowisk i z poziomu klawiatury komputera)…

…czyni z programu bardzo wygodne narzędzie pracy. Inne przydatne funkcje to odtwarzanie aranżacji, tworzenie plików audio, współpraca z formatami CD i MP3 oraz praca online z wykorzystaniem serwisu SibeliusMusic.com.
Program jest kompatybilny z systemami Mac OS 10.4 i nowszymi, Windows XP (SP2), Windows Vista i Windows 7 (32/64 bity). Cena detaliczna to 129 dolarów.