Behringer w ataku! Kolejne sensacyjne przejęcie

Opublikowano przez

Wiemy już na pewno, że Behringer kupi dużą firmę produkującą najwyższej klasy systemy PA. Uli ujawnił kilka dni temu, że poważnie myśli o przejęciu firmy produkującej profesjonalne systemy głośnikowe i włączeniu jej do struktury Music Goup, w której już znajdują się marki Midas i Klark Teknik. „Behringer jest liderem na rynku produktów budżetowych, i nie ma co do tego wątpliwości” powiedział Uli w rozmowie z dziennikarzem AudioPro. „Midas to bardzo wysoka półka i zawsze będzie taką właśnie firmą, a zatem naszym kolejnym ruchem będzie uzupełnienie jego oferty o równie wysokiej klasy systemy nagłośnieniowe. I to właśnie mamy w swoich planach”.

Źródła zbliżone do zarządu Music Group nieoficjalnie podają, że w tym kierunku podjęto już konkretne działania i trwają stosowne negocjacje. Z kim? Mówi się o „wiodącej firmie w branży” i o tym, że „podpisanie porozumienia to tylko kwestia czasu, a to, jaka to będzie firma, jest rzeczą dość oczywistą”.

Behringer zasygnalizował też oficjalnie, że zamierza stworzyć centrum badawczo-rozwojowe w Wielkiej Brytanii, zapewne w Kidderminster, czyli tam, gdzie swoją siedzibę mają Midas i Klark Teknik. W centrum tym mają być zatrudnieni brytyjscy elektronicy i konstruktorzy. „To jest element naszej inwestycji w firmę Midas” mówi Behringer. „Dzięki temu pracujący tu ludzie będą mieli możliwość rozwoju i pełnego wykorzystania swoich możliwości”.

Komentarz
Ta informacja sprawiła, że natychmiast pojawiły się sugestie co do tego, co to będzie za firma. Jeśli Berry kupił już Midasa, to żadna inna marka nie będzie zbyt wysoka i naprawdę można się spodziewać wszystkiego. Na giełdzie nazw pojawiają się: Martin Audio, KV2, EAW, Ohm a nawet d+b audioteknik. Wiele osób uważa wręcz, że Behringer sięgnie po kolejne firmy Boscha, i że będą to Electro-Voice i Dynacord.

Naszym zdaniem akurat Dynacord i E-V zbyt dobrze funkcjonują i chyba nie są na sprzedaż, ale kto wie. Wszystko zależy od tego, jakie plany ma Bosch, który już kilka razy dawał dość wyraźnie do zrozumienia, że branża pro-audio, którą się zajął kupując grupę Telex, niespecjalnie go interesuje. Zakładając jednak, że utworzenie centrum badawczego ulokowanego w Wielkiej Brytanii ma związek z nowym zakupem, w grę wchodzi Martin i Ohm, czyli firmy mające siedzibę na Wyspach.

Uruchomimy nasze znajome wiewiórki i będziemy uważnie śledzić ciąg dalszy tej historii. Zaglądajcie do nas – jak zwykle będziemy pierwsi…

pa-forum.ro via 0dB.pl

pa-forum.ro via 0dB.pl

Jeden komentarz do wpisu „Behringer w ataku! Kolejne sensacyjne przejęcie

  1. Pingback: Zamieszanie u Behringera. Chyba wiemy co kupi… « 0dB.pl – twój poziom odniesienia

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]