Midas: odejść żeby wrócić

Opublikowano przez

Wszyscy dziennikarze i ludzie zajmujący się tematyką systemów nagłośnieniowych doskonale znają Davida Coopera z firmy Midas/Klark Teknik, gdzie długie lata (bodajże 18) pracował oficjalnie jako szef sprzedaży, a nieoficjalnie zajmował się praktycznie wszystkim, od marketingu, poprzez kontakty z prasą na umowach handlowych skończywszy, będąc praktycznie twarzą tej firmy. Właśnie otrzymaliśmy informację, że opuścił firmę Midas, którą – przypomnijmy – niedawno kupił Uli Behringer. Wierzycie w przypadki?
David zdecydował się założyć własną firmę pod nazwą David Cooper Consulting i jednocześnie wystosował oświadczenie, że jego rezygnacja nie ma nic wspólnego ze zmianą własnościową w firmie, i że Midas/Klark Teknik są w doskonałej kondycji finansowej i mają wizję oraz możliwość dalszego rozwoju. Zamiarem Coopera jest oferowanie swoich usług w zakresie sprzedaży i zarządzania produktem kilku firmom działającym w branży pro-audio, a jego pierwszym klientem będzie…  dobrze zgadujecie – Midas/Klark Teknik, którego będzie reprezentował na obszarze Azji.

Można odnieść wrażenie, że sprawa jest dość oczywista. Panowie nie do końca się dogadali co do warunków współpracy i zdecydowano się na tzw. samozatrudnienie, czyli wykonywanie tej samej pracy, ale już jako oddzielna firma. Bo jak inaczej wytłumaczyć zwolnienie się z firmy, w której przepracowało się 18 lat tylko po to, by dalej dla niej pracować? Chyba że są inne przyczyny, o których niedługo się dowiemy.