Crystal w wersji 2.5 (freeware)

Opublikowano przez

Green Oak Software Crystal to bezpłatny syntezator wirtualny dla użytkowników komputerów PC i Macintosh. Ten półmodularny instrument jest obecnie dostępny w wersji 64-bitowej (VST 2.5 oraz AU 2.5.1), którą można pobrać stąd. Jako syntezator oferuje syntezę subtraktywną oraz syntezę FM z całą gamą różnego typu modulacji (można w ten sposób kontrolować do 90 parametrów). Użytkownik ma do dyspozycji wieloelementowe obwiednie z graficzną edycją, całą gamę efektów (łącznie z możliwością podziału sygnału na pasma i aplikowania efektów do wybranych pasm), wbudowany sekwencer, syntezę granularną, morfing, możliwość importu sampli w formacie SoundFont oraz pełną implementację MIDI.
Ustawienia instrumentu edytuje się na kilku ekranach przełączanych zakładkami. W komplecie otrzymujemy całą gamę presetów uwzględniających różnego typu dźwięki (atmosfery, pady, basy, leady itp.), a dodatkowe banki brzmień można pobrać stąd. Należy przyznać, że Crystal to jeden z najlepiej brzmiących instrumentów nie tylko wśród wtyczek freeware. Jedną z jego najciekawszych funkcji jest mutacja presetów – wybieramy dwa z nich (father oraz mother) ustawiamy głębokość mutacji i wciskamy przycisk Bread – niekiedy efekty są szokujące. Przykłady brzmień tego arcyciekawego syntezatora znajdziecie tutaj.

3 komentarze do wpisu „Crystal w wersji 2.5 (freeware)

  1. mariusz

    W „Computer Music” porównywany był z … Absytn’em !. Przegrał w starciu generalnie dlatego, że moduły Absynth’a są lepszej jakości.

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]