Firmy pro-audio dorabiają aplikacjami dla iPhone’a

Opublikowano przez

Wygląda na to, że firmy z branży pro-audio znalazły sobie nowe źródło dochodów – aplikacje dla iPhone’a. Swój nowy produkt dla tego segmentu odbiorców zaprezentowała firma IK Multimedia, a jest to już 11 instrument z serii GrooveMaker.

Reggaeton, bo tak się nazywa, pozwala użytkownikowi bawić się w remiks muzyki w stylu latynoskim, poruszając się klimatycznie gdzieś między Portoryko a Miami. Do dyspozycji są kontrabasy, instrumenty perkusyjne i syntezatory, na których „gra się” używając 252 pętli i 161 megabajtów próbek.

W pakiecie otrzymuje się 3 gotowe aranżacje (posłuchajcie dwóch z nich klikając w znajdujące się poniżej okna playerów), a czwartą można pobrać gratis po zarejestrowaniu produktu.
W rodzinie aplikacji GrooveMaker mamy już style Reggae, Hip Hop, Rock Ace, House, Techno, Trance, Electro, D’n’B oraz Club, a każda z nich umożliwia miksowanie w czasie rzeczywistym w oparciu o osiem grających jednocześnie pętli stereo. Dla mniej kreatywnych wymyślono funkcję Randomization, która za jednym dotknięciem ekranu automatycznie generuje wybraną przypadkowo kombinację „muzyczną” z milionów możliwych. W czasie rzeczywistym można zmieniać panoramę, głośność oraz tempo, a także wyciszać i przełączać w tryb solo wybrane slady. Całość można zmiksować do pliku WAV i wysłać na zewnątrz przez WiFi.

Na początek naszej zabawy z GrooveMakerem możemy pobrać darmowy player, a następnie dobierać sobie odpowiadające nam zestawy brzmieniowe. I po co trudzić się produkując skomplikowane rzeczy dla kapryśnych użytkowników zajmujących się zawodowym tworzeniem muzyki, wśród których szerzy się piractwo i z których trudno wyżyć…? Jak tak dalej pójdzie, to IK Multimedia zmieni swój slogan reklamowy z Musicians First na iPhone Apps First.