Interesujące (i bezpłatne) instrumenty dla Kontakta

Opublikowano przez

jd800_pic_1Marcin (mha) zwrócił mi uwagę na blog 0on3, na którym znajdziecie prawdziwą kopalnię bezpłatnych instrumentów dla samplera Kontakt (mniej obeznanym w temacie polecam kurs obsługi tego instrumentu), przy czym wielu czytelników tego bloga (mówię o 0on3) podkreśla, że niektóre ze znajdujących się tam pakietów są lepsze od ich komercyjnych odpowiedników. Instrumenty są porządnie zaprojektowane, z uwzględnieniem różnego typu modulacji i mają przyzwoitą, choć momentami dość dyskusyjną grafikę (np. Turd Machine…). Osoby tworzące własne biblioteki znajdą tam też poradnik na temat projektowania interfejsów graficznych dla instrumentów Kontakta wraz z zestawem podstawowych apli (teł), z których można skorzystać tworząc własne projekty. Wiele bibliotek na blogu 0on3 to sample klasycznych instrumentów, ale jest też mnóstwo innych interesujących brzmień.

5 komentarzy do wpisu „Interesujące (i bezpłatne) instrumenty dla Kontakta

 1. snow

  „… podkreśla, że niektóre ze znajdujących się tam pakietów są lepsze od ich komercyjnych odpowiedników. ”
  Nie sądzę żeby próbki JD-800 brzmiały lepiej od odpowiednika sprzętowego.
  JD to wprawdzie cyfra nie analog, lecz mozliwosci kształtowania dzwięku lepiej wypadaja in plus dla syntezatora sprzętowego.

  1. mha

   chodziło o to, że niektóre z nich brzmią lepiej od komercyjnych bibliotek/instrumentów dla Kontakta, a nie od odpowiednika sprzętowego. odnosząc się ogólnie ogólnie do problemu jaki poruszasz, rzecz jest w tym, że instrument zsamplowany w używa potem filtrów samplera software’owego. I to będzie dotyczyć w zasadzie wszystkich parametrów instrumentu, bo to co jest samplowane, jest w istocie statyczne.

  1. ARPe

   Nie mam kontakta pomimo ciekawości nie wypróbuję ale dawno temu mój dobry znajomy, obecnie znany muzyk wprowadził moje pierdy do magigicznej maszyny (bez zgody mojej … łamiąc jej prawa autorskie! ) że potem każdy mógł dosłownie sobie popierdywać na klawiszach 😀

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]