Kolejny prezent od Steinberga

Opublikowano przez

To spora gratka dla amatorów bezpłatnych wtyczek. Firma Steinberg udostępniła w ramach pakietu VST Classics Vol 2 swoje dwa plug-iny: Neon i Karlette. Neon to dwuoscylatorowy syntezator z obwiednią ADSR, modulacją oraz filtrem rezonansowym i jest to pierwszy instrument VSTi wyprodukowany przez Steinberga. Karlette natomiast to wirtualna wersja klasycznego analogowego efektu taśmowego delay. Historia tej wtyczki jest ciekawa, bo jej nazwa inspirowana jest znanym taśmowym echem Klemt Echolette (później nazwę Echolette kupił Dynacord i jest jej właścicielem do dziś, choć nazwy tej nie stosuje w żadnym ze swoich produktów). A skąd Karlette? To już pomysł Karla Steinberga, który chciał w ten sposób podkreślić swój twórczy wkład w rozwój koncepcji efektu echo. Obie wspomniane wtyczki dostępne są w formacie VST dla komputerów Windows i Mac OS X, zarówno w formacie 32- jak i 64-bitowym. Wtyczki można pobrać z tej strony.

3 komentarze do wpisu „Kolejny prezent od Steinberga

  1. Janusz_M

    Ale czy czasem Karlette nie jest dostępne jako freeware od kilku lat co najmniej? Swego czasu testowałem wtyczkę o tej samej nazwie i z takim samym interfejsem i był to freeware.

    Pozdrawiam
    Janusz

  2. Mariusz

    W Karlette przeszkadza zachowanie się gałek. Fajne to jest, ale o precyzji ustawień chyba zapomnę. Neon to fajny, prościutki syntezator, generuje proste barwy, ale już chyba za stary, bo pojawiło się sporo na prawdę dobrych, darmowych wtyczek o różnym stopniu komplikacji.

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]