Kontakt 5 Kompendium – kurs na DVD

Opublikowano przez

Kontakt 5 KompendiumW sprzedaży jest już dostępny kompletny kurs obsługi samplera Kontakt 5. Kurs na DVD w ramach wydawnictwa Estrada i Studio – wydanie specjalne można nabyć w Empikach oraz na stronie www.ulubionykiosk.pl. Na płycie zostały umieszczone dwa kursy, które od jakiegoś czasu można pobrać z naszej strony – Kontakt 5 dla początkujących i średniozaawansowanych oraz Kontakt 5 dla zaawansowanych. Łączny czas trwania materiału na płycie DVD wynosi prawie 7 i pół godziny.
Każdy, kto miał styczność z samplerem Kontakt 5 doskonale wie, jak wielkie daje on możliwości. Smyczki? Fortepian? Perkusja? To wszystko, i wiele więcej, można uzyskać właśnie za pomocą tego samplera. A jakość brzmienia? Niemal nieodróżnialna od prawdziwych, akustycznych instrumentów. Można też kreować zupełnie nowe dźwięki – tak w oparciu o gotowe sample, jak i nagrane samodzielnie.
Materiał zawarty na DVD kompleksowo opisuje obsługę i praktyczne zastosowanie Kontakta 5, dlatego będzie on niezwykle przydatnym źródłem wiedzy zarówno dla początkujących, jak i „starych wyjadaczy”. Warto w tym miejscu wspomnieć, że Kontakt 5 jest aktualnie najpopularniejszym samplerem na świecie i znajduje zastosowanie w pracowniach największych twórców muzyki filmowej, muzyki do gier oraz producentów muzycznych. Praktycznie każda nowa biblioteka próbek, która dostępna jest na rynku, funkcjonuje też w wersji dla Kontakta, a wiele z nich tworzonych jest specjalnie dla niego, ponieważ oferuje on sound-designerom bardzo zaawansowane możliwości stosowania skryptów pozwalających uzyskać znakomite efekty brzmieniowe i znacząco rozszerzających możliwości zastosowania tych brzmień w praktyce. Dodatkowo w Kontakcie znajdziemy też zestaw wspaniałych efektów, w tym także bazujących na legendarnych urządzeniach firm SSL oraz SPL. Większość z nich została omówiona w naszym kursie.
Do płyty DVD dołączona jest gazetka, w której opisany jest proces samplingu i działania samplera, wywiad z legendarnym twórcą sampli Peterem Siedlaczkiem oraz krótki poradnik jak tworzyć własne sample.
Kurs można nabyć tutaj. Cena to 59,50 zł.

10 komentarzy do wpisu „Kontakt 5 Kompendium – kurs na DVD

  1. 0dB.pl

   Kontakt 5 dla początkujących i średniozaawansowanych oraz Kontakt 5 dla zaawansowanych to kursy do pobrania, które można kupić w naszym sklepie internetowym http://sklep.0db.pl
   Kontakt 5 Kompendium to część wydania specjalnego magazynu Estrada i Studio. W jego skład wchodzą oba te kursy (zamieszczone na płycie DVD), a oprócz tego gazeta, zawierająca informacje o Kontakcie i ogólnie o procesie samplingu.

 1. Akton

  Witam serdecznie Pana Tomasza. Wcześniej kupiłem oba kursy (do pobrania), a teraz dodatkowo kupiłem tę płytę. Dlaczego podwójnie? Ano dlatego, że jest to dla mnie szalenie ważny poradnik, na który czekałem bardzo długo. Na razie studiuję (to chyba najwłaściwsze określenie) powoli i po kolei cały zawarty w tym poradniku materiał. Pan Tomasz bardzo przejrzyście i komunikatywnie przedstawia nam wszelkie zawiłości Kontakta, więc liczę na to, że będę troszkę bardziej naumiany 🙂

  1. 0dB.pl

   Dziękuję za pozdrowienia i miłe słowa 🙂 Kontakt to bardzo ciekawe narzędzie o wielu twarzach i bardzo rozbudowanych możliwościach. Przy umiejętnej pracy można na nim oprzeć znaczną część aranżacji, i to w bardzo zróżnicowanych stylach muzycznych. Proszę jednak pamiętać, że kluczem do sukcesu jest tutaj odpowiednie zaprogramowanie partii MIDI – czym bardziej ją urozmaicimy, korzystając z opcji keyswitching i keyshifting, ale też wykorzystując Velocity, ustawiając brzmienia warstwowo, stosując modulację i (z umiarkowaniem) efekty, tym lepsze będą wyniki końcowe.
   pozdrawiam
   Tomasz Wróblewski

 2. Grzesiek

  czy ktoś mi może powiedzieć czemu nie mogę w logicu x odnaleźć biblioteki, którą mam w kontakt 5 player? męczę się już z tym dobre 3 godziny i chociaż w ustawieniach logic widzi kontakt 5 to już z kolei biblioteka nic o tym nie wie.

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]