List otwarty pracowników Digidesign do klientów

Opublikowano przez

Na forum użytkowników produktów Digidesign pracownicy tej firmy, obecnie znanej jako Avid, opublikowali list otwarty do swoich aktualnych klientów, w którym wyjaśniają obecną sytuację firmy oraz sygnalizują, jakie mają plany odnośnie jej przyszłości. Warto poczytać. Przetłumaczyliśmy treść listu na język polski, a oryginał znajdziecie tutaj.

Przyszłość Digidesign: list otwarty do klientów
Jak zapewne wiesz, rok temu postanowiliśmy skomasować firmy Avid, Digidesign, M-Audio i Sibelius w jednej korporacji Avid. Od tego czasu podjęliśmy kroki mające na celu zmianę nazwy Digidesign na Avid. Rozumiemy, że interesuje cię przyszłość Digidesign i linii naszych produktów, w które zainwestowałeś. Mając to na uwadze, chcielibyśmy podzielić się z tobą informacjami, odpowiedzieć na pytania i wyjaśnić, jakie znaczenie mają dla ciebie te zmiany.

Nowa strona od 12 kwietnia
W celu poprawy jakości nawigacji, organizacji, a także dla lepszego kontaktu z klientami zdecydowaliśmy się zmienić witrynę digidesign.com. Od 12 kwietnia będzie ona funkcjonować jako avid.com, i przejmie wszystkie składniki strony digidesign.com oraz udostępni wiele narzędzi do szybkiej i łatwej nawigacji. Początkowo strona będzie działać tylko USA, ale w ciągu najbliższych kilku miesięcy zmiany obejmą również witryny narodowe.

Dlaczego przechodzimy na stronę Avid.com?
Uznaliśmy, że skomasowanie opisów i wsparcia produktów firm Avid, Digidesign, M-Audio i Sibelius na jednej stronie będzie dla ciebie wygodniejsze. Pracujemy nad tym, by zapewnić wam takie wygody, jak uproszczona procedura rejestracji produktu, logowanie ID i dostęp do wszystkich zasobów związanych z informacjami o produkcie, wsparciem, plikami oraz aktualnościami z poziomu jednej witryny.

Jak będzie wyglądać nowa strona?
Ludzie odpowiedzialni za stronę graficzną witryn Digidesign oraz M-Audio pracują teraz nad stworzeniem nowej grafiki Avid.com, więc możecie oczekiwać spektakularnych efektów. Ogólnie rzecz biorąc, będzie znaczna poprawa w stosunku do aktualnej strony Digidesign. Nasz zespół zajmujący się internetem jest na bieżąco jeśli chodzi o opinie klientów, więc mamy nadzieję, że będzie ci się podobało.

Czy nazwa Digidesign zniknie?
Tak, Digidesign jako nazwa przestaje istnieć, ale nasze produkty wciąż będą funkcjonować. Po rozmowach z klientami okazało się, że większość ludzi znacznie bardziej identyfikuje nazwy produktów, takich jak Pro Tools, niż nazwę firmy (są też tacy, którzy uważają, że Pro Tools to nazwa firmy…).

Co się stanie z zespołem Digidesign?
Rdzeń zespołu Digidesign, czyli pasjonaci zajmujący się tym czym do tej pory, zostaje tu, w Daly City, Kalifornia. Po prostu zmieniamy tylko logo na naszych papierach firmowych. Od czasu rozpoczęcia procesu unifikacji odgrywaliśmy kluczową rolę w tworzeniu nowych produktów Avid. W najbliższych miesiącach zobaczysz zmiany na opakowaniach, na naszych klipach wideo, i we wszystkich informacjach, jakie publikujemy. Wszędzie tam będzie znak Avid.

Dlaczego rezygnujemy z nazwy Digidesign?
W dzisiejszym, szybko zmieniającym się środowisku biznesowym, nie ma sensu prowadzić kilku oddzielnych marek. Jest to również niemożliwe z tego względu, że z każdą z nich wiąże się oddzielny zespół marketingowy, oddzielna witryna, biuletyny i różne metody komunikacji z klientami. Naszą nową strategią jest łączenie wszystkiego pod nazwą Avid. To pomoże nam usprawnić działania i stać się firmą przeznaczającą więcej środków na rozwój produktów. Pomyśleliśmy, że twoje pieniądze będą lepiej zainwestowane, jeśli posłużą do projektowania nowych, innowacyjnych narzędzi, a nie do utrzymywania pięciu różnych marek.

Co się zmieni w zakresie produktów Digidesign?
Zobaczyliście już, co możemy osiągnąć, gdy połączymy siły zespołów odpowiedzialnych za takie produkty jak Pro Tools M-Powered, Video Media Composer i Pro Tools, monitory DSM czy Sibelius zintegrowany z Pro Tools. Wszystkie te elementy są równie ważne dla Avida. Jesteśmy całkowicie zaangażowani w rozwój Pro Tools oraz innych produktów, które były dostępne pod marką Digidesign. Łącząc siły z innymi firmami Avid sprawimy, że więcej środków przeznaczonych na badania zostanie lepiej wykorzystanych i zaowocuje stworzeniem jeszcze wspanialszych produktów niż do tej pory. To pozwoli nam także poszerzyć ofertę. Już teraz mamy szereg nowych niesamowitych rzeczy, które trafią do sklepów w tym i przyszłym roku.

Co z nazwą M-Audio?
Zmieniamy nazwę firmy, a nie nazwę produktów. Nadal więc będziesz widział takie urządzenia jak M-Audio Oxygen 25 czy M-Audio BX5a Deluxe.

Co to oznacza dla stron internetowych M-Audio i Sibelius?
Witryny M-Audio i Sibelius zostaną przeniesione na nową stronę Avid.com, choć jako podstrony będą działać niezależnie od siebie, tak jak do tej pory.

Jesteśmy wdzięczni za lojalność i nieustające wsparcie. Mamy nadzieję, że spodoba ci się nowa witryna, która rusza 12 kwietnia. Zapraszamy do dyskusji.