Od nagrania do masteringu z użyciem Sound Forge

Opublikowano przez

eis_special_sound forge„Obróbka dźwięku – od nagrania do masteringu z użyciem programu Sound Forge” to 16-stronicowe wydanie specjalne magazynu Estrada i Studio, w którym oprócz porad z zakresu obsługi interfejsu użytkownika programu Sound Forge, nagrywania, zgrywania płyt CD oraz montażu w trybie edycji zdarzeń znajdziecie też płytę DVD. Zamieszczono na niej prawie 5 godzin kursów obsługi Sound Forge w postaci 18 lekcji wideo HD (format MP4, 1280×70, 16/44,1). Jej zawartość to szczegółowe omówienie wszystkiego, co jest związane z tym jednym z najbardziej zaawansowanych, funkcjonalnych i uniwersalnych programów do edycji dźwięku, jakim jest Sound Forge Pro z oferty firmy Sony Creative Software – w wersji 10 dla komputerów Windows i Pro Mac 1.0 dla komputerów Mac.
Od prostych nagrań lektorskich, wokalnych, instrumentalnych, poprzez rejestrację koncertów i dźwięku z planu filmowego, aż do edycji i montażu we wszystkich współcześnie dostępnych trybach wielokanałowych Sound Forge Pro jest niezastąpionym narzędziem w pracy. Studio nagrań, studio radiowe, reportażowe, telewizyjne, filmowe, rozgłośnia internetowa, studio masteringowe i postprodukcyjne czy pracownia muzyka, kreatora brzmień lub osoby eksperymentującej z dźwiękiem – to wszystko są miejscach, w których Sound Forge Pro spełni niemal każde zadanie, jakie przed nim postawimy. Ten program ma wiele płaszczyzn, na których można z niego korzystać, a to wydawnictwo pomoże Wam dotrzeć do wszystkich.
Wydawnictwo w cenie 45,50 zł można kupić w Empikach na terenie całego kraju.

5 komentarzy do wpisu „Od nagrania do masteringu z użyciem Sound Forge

 1. Peter

  Na ściąganym soundfordżu też tak zrobię?:D:D:D:D….
  A tak na poważnie – czym się różni ten materiał od tych gigabajtów (darmowych) z YT?
  Słyszałem też, że każdy mix i mastering jest inny czy dzięki tej płycie dam radę zrobić wszystkie i z czego kolwiek? Czyli lepiej jest kupić taką płytę niż wydawać kasę na miks i mastering (bo teraz nie wiem)
  Dziękuję za odpowiedź…
  Pozdrawiam

  1. 0dB.pl

   To jest kurs obsługi programu, ze wskazaniem i opisaniem dostępnych w nim możliwości i opisem procedur wykorzystywanych w różnego typu pracach. Niestety nie ma nigdzie jednakowej recepty na miks i mastering – każdy utwór jest inny i każdy wymaga indywidualnego podejścia. Jednak znacznie sprawniej wykonany swoją pracę, gdy znamy narzędzia, z których możemy korzystać. Czym się różni ten materiał od gigabajtów z YT? Jest po polsku, w wysokiej rozdzielczości, z dobrym dźwiękiem, scenariuszem, starannie rozplanowanymi lekcjami trwającymi ogółem blisko pięć godzin i przygotowany tak, by poznać SF od podstaw i móc wykorzystać wszystkie jego możliwości w swojej pracy. I jeszcze jedna uwaga – miks w Sound Forge, choć jest możliwy dzięki opcji jego pracy w trybie wielośladowym, a nawet aplikacji oddzielnych procesów do oddzielnych klipów, nigdy nie będzie tym samym co miks w dedykowanej aplikacji DAW. Sound Forge to edytor. a w tym kursie wyjaśniamy, że zakres jego zastosowań jest znacznie większy niż dzielenie plików na kawałki i aplikowanie fadów. Ma nawet specjalistyczne narzędzia pozwalające dźwiękowcom pracującym przy filmach rejestrować akustykę pomieszczeń, w których dokonano nagrań poszczególnych scen, i użyć ich przy postsynchronach dla zachowania ich realizmu. A to tylko część jego przebogatej palety możliwości.

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]