NAMM: Allen & Heath iLive w wersji kompakt

Opublikowano przez
W serii cyfrowych mikserów iLive od lutego dostępne będą dwa nowe urządzenia: iDR-16 3U MixRack oraz kontroler iLive-R72 przeznaczony do montowania w raku. Zaprojektowano je pod kątem użytkowników, dla których ważna jest jak najmniejsza przestrzeń zajmowana przez sprzęt oraz stosunkowo niska cena.
iDR-16 MixRack i kontroler iLive-R72 komunikują się ze sobą za pośrednictwem protokołu ACE (Audio Control Ethernet), pozwalającego na transmisję pojedynczym kablem CAT5 na odległość do 120 metrów.

Moduł iDR-16 MixRack ma 16 wejść mikrofonowo-liniowych i 8 wyjść XLR, a wszystko to w obudowie 3U. Kolejne 8 wejść i 8 wyjść oferuje kontroler iLive-R72. Urządzenia zbudowano bazie silnika DSP 64×32 RackExtra, który obsługuje do 64 kanałów, 32 miksy i 8 procesorów efektowych stereo. Nowa technologia dwurdzeniowa pozwoliła wykorzystać jednocześnie wszystkie efekty i miksy razem z pełną dynamiką, korekcją i torami delay na wszystkich wejściach i wyjściach naraz.
Służące do podłączenia opcjonalnych urządzeń złącze Port B umożliwia spięcie systemu z cyfrowymi spliterami i wielośladami w standardach ACE, EtherSound, MADI, ADAT i Aviom. Wbudowany switch sieciowy oraz porty MIDI dają pełnię możliwości współpracy z urządzeniami sterującymi, laptopami, tabletami itp.