Trojaczki Tannoya (Musikmesse 2010)

Opublikowano przez

W serii Tannoy Reveal pojawią się aż trzy nowe modele: 501A, 601A i 601P – dwa aktywne i jeden pasywny (ciekawostka, prawda? dawno nie było na rynku nowego zestawu pasywnego). Hasło producenta brzmi: „najnowszy efekt ewolucji aktywnych i pasywnych monitorów Tannoy, charakteryzujących się wysoką rozdzielczością przekazu„.
Reveal 501A to maluszek z 5-calowym wooferkiem i 1-calową kopułką, które zasilane są z pojedynczego, 60-watowego wzmacniacza. Producent deklaruje, że pasmo przenoszenia monitora zawiera się w przedziale 64 Hz- 30 kHz, a konstrukcja gwarantuje zachowanie „imponująco wyrównanej charakterystyki fazowej” oraz pozwala na „zachowanie harmonicznej struktury dźwięku i stabilnego obrazu stereo„.
501A  to typowy monitor bardzo bliskiego pola, do małych stanowisk roboczych i niewielkich studiów. Producent podkreśla zastosowanie wewnętrznych wzmocnień obudowy, które mają poprawić przetwarzanie w zakresie basu i środka, a także wyprofilowany front, pozwalający zredukować zjawisko ugięcia fal o mniejszej długości i odpowiednią konstrukcję wylotu bass-refleksu.
Podobny konstrukcyjnie Reveal 601A ma 90-watowy wzmacniacz i woofer z membraną 6,5″. Driver jest taki sam jak w mniejszym modelu. Pasmo przenoszenia 601A jest szersze, i w dole schodzi do 60 Hz. W obu modelach znajdziemy wejścia XLR i RCA oraz potencjometryczny regulator głośności (zobacz tylny panel).
Pasywny Reveal 601P to propozycja dla osób, które mają już wzmacniacz (zalecana moc 50-100 W RMS). Konstrukcja tego monitora jest podobna do aktywnego modelu 601A, ale pasmo przenoszenia zaczyna się od 63 Hz.
Cen nowych monitorów nie podano.

Jeden komentarz do wpisu „Trojaczki Tannoya (Musikmesse 2010)

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]