Wirtualne organy Farfisa (freeware)

Opublikowano przez

Martinic ma już w swoim portfolio bardzo udaną emulację organów tranzystorowych Vox (Combo Model V), a teraz powiększył je o emulator organów Farfisa, także pochodzących z lat 60. Pod względem brzmieniowym są one dość podobne, zresztą większość tego typu instrumentów w tamtych czasach tak właśnie brzmiała. Do dyspozycji mamy cztery registry i trzy typy brzmień generatorów. Barwę można zaostrzyć korzystając z funkcji All Boost z regulowanym filtrem dolnoprzepustowym. Szare klawisze mogą służyć wyłącznie do gry basami (niskim tonem bez większych możliwości regulacji barwy). Do tego dochodzi cudnie brzmiące wibrato pracujące w dwóch trybach prędkości (z płynną jej regulacją) i dwóch trybach głębokości. Pojedyncze oscylatory można mniej lub bardziej subtelnie odstroić, uzyskując efekt starych, rozkalibrowanych organów. Całość instrumentu opiera się na modelowaniu i pracuje bez żadnych sampli. Instrument jest całkowicie bezpłatny oraz dostępny w wersji VST dla Windows i OSX oraz w wersji AU dla OS X. Dostępne są zarówno wersje 32- jak i 64-bitowe) – każdą z nich możemy pobrać z tej strony.

4 komentarze do wpisu „Wirtualne organy Farfisa (freeware)

  1. andrew

    jak to uruchomic? pojawiaja mi sie pliki po zainstalowaniu tylko dwa z czego jeden to pdf a drugi to jakis niewiadomo co z narysowanymi trybami

    1. 0dB.pl

      To jest plik DLL, czyli właściwy instrument VST. Należy go skopiować do folderu zawierającego wtyczki VST Twojego programu DAW. W przypadku Cubase będzie to c:Program FilesSteinbergVSTPlugins. Najlepiej będzie posłużyć się instrukcją obsługi oprogramowania, gdzie tego typu procedura jest z pewnością opisana.

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]