Altair 4: kosmiczne laboratorium dźwięków

Opublikowano przez

Już dość dawno nie było tu żadnego nowego instrumentu freeware, więc pora nadrobić zaległości. HG Fortune, czyli Guenter Hager przygotował syntezator Altair 4 – The SciFi Sounds Lab. Jak sama nazwa wskazuje jest to instrument (VST, tylko dla Windows 32 bity, pobieramy go z tej strony), który generuje dźwięki jak z filmowego laboratorium (inspiracją do powstania tego syntezatora był film Zakazana Planeta z 1956 roku, w którym po raz pierwszy całą ścieżkę dźwiękową stworzono w oparciu o elektroniczne instrumentarium). Wszystko bulgocze, świszczy i pulsuje, choć można też uzyskać szereg „normalnych” dźwięków, zwłaszcza jeśli chodzi o powłóczyste basy i barwy różnego typu dzwonów i dzwoneczków. Jeśli ktoś lubi klimaty filmów SciFi z lat 50. i 60. to będzie wniebowzięty. Interfejs instrumentu jest bardzo przejrzysty i po jakimś czasie można się nauczyć z niego w miarę sprawnie korzystać. Aktualnie dostępna jest ostatnia publiczna beta tego syntezatora (w nieco ograniczonej wersji w porównaniu do edycji Pro) – od 15 maja będzie on już płatny. Ode mnie 4 gwiazdki za ciekawy pomysł i grafikę.

7 komentarzy do wpisu „Altair 4: kosmiczne laboratorium dźwięków

  1. Minona

   Coście się do tego podkładu przyczepili? Nie o niego w tym przykładzie chodzi. Trzeba umieć słuchać selektywnie. A wtyka (jak i inne od HG F) zacna.

 1. bananovitch

  nie wiem na czym H.G. Fortune jedzie, ale muszę dostać numer do jego dilera 😀 ściągnąłem wszystkie dostępne jego pluginy, czysta psychodelia.

  1. Minona

   Jeszcze więcej vst i vsti jest na KVR. Ale nie o ich ilość chodzi w tym blogu. Poza tym przeczytałeś opisy wtyczek z blog który podałeś? To nawet nie jest po „polskiemu ” pisane. Dla mnie jedna gwiazdka. 😉

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]