Avid odkrył karty

Opublikowano przez

Po przeciekach sprzed kilku dni, które zostawiały więcej pytań niż odpowiedzi, teraz już wiemy jak będzie naprawdę. Nowe interfejsy Avida to: Pro Tools Mbox, Pro Tools Mbox Mini i Pro Tools Mbox Pro. Nie będzie więc żadnej trójki w nazwie, a nowe produkty zastąpią linię Mbox 2. Stworzone są przez ten sam zespół projektantów, który jest odpowiedzialny za linię HD. Nie są jakimś szczególnie istotnym rozwinięciem poprzednich interfejsów, ale mają mieć nowy tor audio i sterowniki (mogące bez problemów współpracować z każdym oprogramowaniem DAW, choć wraz z nimi otrzymamy oczywiście Pro Tools w wersji LE plus pakiet wtyczek). Parametry pracy interfejsów to 24 bity i 48 kHz w przypadku Mbox Mini, 96 kHz dla Mbox oraz 192 kHz w wersji Pro. W tym ostatnim przypadku będziemy musieli skorzystać z innego oprogramowania, bo Pro Tools LE nie obsługuje takiej częstotliwości. Mbox i Mbox Pro wyposażone będą w układ miękkiego obcinania szczytów sygnału (limiter) zapożyczony z Pro Tools|HD 192 I/O, będą miały wbudowany pogłos realizowany sprzętowo, tuner, a wielofunkcyjny przycisk da możliwość szybkiego dostępu do wybranego parametru oprogramowania audio (np. tempo, start/stop, tworzenie nowej ścieżki itp.). Ceny: 405, 707 i 909 euro.


5 komentarzy do wpisu „Avid odkrył karty

    1. 0dB.pl

      Ceny wprost ze sklepu Avid (opcja Buy Online przy każdym z produktów). Detal w sieciówkach zapewne będzie niższy, ale cudów bym się nie spodziewał. W każdym razie na Digital Village jeszcze figuruje TBA.

  1. jojo

    Aktualne (albo dokladniej: przed jakimis dwoma miesiacami) ceny mboxow 2 byly calkiem przyjazje: mbox 2 mini 200 euro, mbox 2 320 euro. Te nowe to dwa razy wiecej kasy.

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]