NI Kore: stacja robocza nowej generacji do lamusa

Opublikowano przez

Native Instruments na dobre odpuściło sobie system Kore. Od samego początku rzecz szła z oporami, więc teraz, kiedy właściciele firmy wykupili wszystkie udziały od grupy kapitałowej, która przez jakiś czas rządziła w tej berlińskiej firmie, postanowiono postawić pewne rzeczy na nogi. Dla użytkowników produktów z tej rodziny informacja: Kore 2 będzie w dalszym ciągu aktualizowany pod kątem wymagań systemowych, ze wsparciem dla 64 bitów w przypadku wersji wtyczkowej dla Windows i OS X. Kontynuowana będzie też obsługa techniczna, ale już na dalszy rozwój tej platformy nie ma co liczyć. Wszyscy aktualni użytkownicy Kore 1 i Kore 2 (wyłączywszy użytkowników samego oprogramowania) mogą zakupić Maschine w specjalnej cenie 399 euro.

5 komentarzy do wpisu „NI Kore: stacja robocza nowej generacji do lamusa

  1. Blavikenlaviken

    Mówiąc szczerze same brzmienia i zamysł systemu Kore (zamysł związany z katalogowaniem brzmień, wyszukiwaniem i płynnym morfowaniem) był zacny ale zupełnie nie sprawdzało się tak jako stacja robocza. Próba pracy na tym jak na DAW to był koszmar ale to właśnie Kore 2 Player z darmowymi brzmieniami zachęcił mnie do kupna wielu produktów NI w późniejszym czasie. Ciekawe co zrobią z paczkami brzmień dla Kore 2 i z bardzo ciekawymi efektami które na to powstały. Jak dla mnie powinni podpiąć to wszystko natywnie pod software i hardware Maschine właśnie – ale najpierw niech dadzą tam time stretch dla próbek bo fakt że tego nie zaimplementowali do dziś woła o pomstę do nieba!

  2. Blaviken

    Zerknąłem na forum NI a tam burza. Wielu ludzi się wściekło. Mnie osobiście najbardziej zaskoczyło to że w chwili gdy ogłosili informację o uśmierceniu linii Kore od razu usunęli ze swojego sklepu wszystkie produkty związane z tą linią czyli Kore Instruments i wszystkie efekty oparte o ten silnik. Ostrzyłem sobie zęby na Deep Freq (tym bardziej że dostałem voucher z Komplete 7) i zonk… NI na razie milczy w temacie czy będzie można jeszcze je kupić. Z lakonicznych wypowiedzi ludzików z tej firmy wynika że część funkcjonalności Kore przejmie linia Maschine i chcą się na niej teraz mocno skupić. Poza tym info dla autora artykułu – crossgrade Kore -> Maschine dotyczy także userów wersji Kore 2 Software Edition.

  3. CyberSan

    na pewno wersja sofware kore 2 nie byla objeta cross-grade’m, przynajmniej wtedy, kiedy rozpetala sie 'burza’, moze cos sie zmienilo. Kore 2 nigdy nie celowal w bycie DAW. Wyrzucenie mozliwosci kupienia SoudPackow to bardzo dziwny ruch ze strony NI.

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]