Bootsy udoskonalił epicVerb (freeware)

Opublikowano przez

Bootsy – zwycięzca zawodów dla deweloperów KVR Developer Challenge 2009 – udostępnił najnowszą wersję swojego freeware’owego pogłosu epicVerb. Oto co pisze na ten temat na swoim blogu:

„Pierwsza wersja symulatora pogłosu cyfrowego epicVerb została udostępniona rok temu, a obecnie, po gruntownej przebudowie pojawiła się wersja 1.5. Od poprzedniej różni się nie tylko poprawkami błędów i lepszą stabilnością, ale także zastosowaniem innych algorytmów, dzięki którym uzyskać można bardziej zwarty i przestrzenny pogłos.

Lepsza stabilność wynika zwłaszcza z poprawienia obsługi pamięci, której niedoskonałość wcześniej była przyczyną awarii podczas usuwania wtyczek w niektórych aplikacjach hostujących. Pogłos ma lepiej oprogramowany czas zanikania co daje lepszą strukturę opóźnienia, rozproszenie i emulację przestrzeni. Pokrętło MOD nie znika już po użyciu kombinacji Ctrl+klik. Wtyczka nie tworzy też oddzielnego pliku DAT na dysku, lepiej się ładuje w systemach z dużą liczbą zainstalowanych fontów, a tag VST został zmieniony na Variety Of Sound. Wyłączyłem też obsługę SSE1. EpicVerb 1.5 działa tylko na systemach 32-bitowych i wymaga systemu kompatybilnego z SSE2 (lub wyżej). Wszystko przetestowano i sprawdzono na wielu różnych hostach.”


Procesor można pobrać stąd.

Komentarz
Bootsy (lub jak kto woli Bootsie) tworzy prawdziwe perełki jeśli chodzi o procesory VST, a epicVerb to już niemal klasyka. Z jego pomocą można kreować różnego typu pogłosy, od małych, przytłumionych pomieszczeń do olbrzymich hal, i wszystkie brzmią interesująco (a biorąc pod uwagę, że to freeware, trzeba użyć sformułowania – znakomicie). Stosując wtyczkę na śladach sesji warto włączyć tryb Ambience, w którym pojawiają się tylko pierwsze odbicia, co w zupełności wystarcza do uzyskania wrażenia osadzenia instrumentu lub wokalu w przestrzeni, a jednocześnie nie zamula miksu i nie wycofuje w głąb sceny śladów z efektem.

Jeden komentarz do wpisu „Bootsy udoskonalił epicVerb (freeware)

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]