NastyDLA w nowej wersji (freeware)

Opublikowano przez

Doskonały procesor efektowy firmy Variety of Sound jest obecnie dostępny w nowej wersji oznaczonej jako mkII. Wtyczka, której autorem jest Bootsie, to wirtualny odpowiednik klasycznych urządzeń typu echo chorus, w których do opóźnienia wykorzystywano taśmę analogową, a efekt chorusa uzyskiwano za pomocą analogowych linii opóźniających. Typowym przykładem tego typu urządzenia jest Roland RE-201 i inne z tej serii. Nasty DLA już w pierwszej wersji był doskonałym emulatorem tego typu procesorów i w wersji mkII nic się pod tym względem nie zmieniło. Zmieniono natomiast zachowanie się emulatora układu wejściowego, implementując mu nowy algorytm saturacji, znacznie ciekawiej brzmiący niż poprzednio. Bootsie poprawił też kompresor emulujący dynamiczny charakter nasycania taśmy analogowej. Drobnych zmian i ulepszeń jest jeszcze kilka i jeśli nie miałeś jeszcze do czynienia z tym procesorem, to wypróbuj go koniecznie. Osób, które z niego korzystają, na pewno nie trzeba zachęcać do sięgnięcia po nową wersję. Pobieramy ją z tej lokalizacji. Wtyczka występuje w formacie VST i jest dostępna tylko dla komputerów Windows.

6 komentarzy do wpisu „NastyDLA w nowej wersji (freeware)

  1. Mariusz

    Brzmienie NastyDLA jest ciepłe, bogatsze, czuć, że jest po prostu inne i lepsze niż w wielu darmowych efektach tego typu. W mojej pracy z dźwiękiem efekt delay to prawie podstawa, a to jest pozycja obowiązkowa w arsenale (z resztą jak wszystkie efekty tego programisty).

  2. studiomastercomp

    Sprawdziłem plugin bo lubię prawie wszystkie wtyczki tego autora. Poprzednia wydawała się być znakomita, ale okazywało się że w miksach nie siedzi tak jak trzeba. Nowsza wersja wykazuje się lepszą ( głębią, może to przez pełniejszy system saturacji? ) dlatego jestem pełen podziwu dla programisty, bo to nie łatwa sztuka zrobić coś dobrego i do tego za darmo. Co do zużycia procesora to faktycznie pod tym względem jest bardziej wymagająca wtyka, ale w dobie komputerów czterordzeniowych to i tak mało w porównaniu do innych wtyczek. Presety niby te same ale są tak bardzo inspirujące że można się zapomnieć i grać godzinami.

  3. dave

    Ej nie wiecie czemu tak się dzieje że wtyczka w ogólnie nie reaguje? i pojawia się dziwny dzwięk jak by sprzężenia kiedy ją zapinam…

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]