Darmowe wtyczki Phoenixinflight

Opublikowano przez

Phoenixinflight, którego znamy z doskonałych darmowych wtyczek 10 EQ (wirtualnej kopi API560) oraz ThrillerEQ (wtyczki korekcji bazującej na module EQ z konsolety Harrison) uraczył nas dwoma nowymi procesorami, również całkowicie darmowymi. Pierwszy z nich to Optron 3A (pobieramy stąd), czyli wirtualny kompresor optyczny wzorowany na LA-2A i LA-3A, przeznaczony do tzw. miękkiej kompresji i dedykowany do obróbki pojedynczych ścieżek takich jak wokale, gitary, grupa bębnów, syntezatory itp.
Druga wtyczka to Solid4010 (pobieramy stąd), której wygląd i nazwa wskazuje, że mamy do czynienia z wirtualną wersją korekcji z konsolet SSL 4000. Jest to 4-pasmowy korektor z podwójnym parametrycznym środkiem, półkową lub szczytową regulacją wysokich i niskich tonów oraz przestrajanymi filtrami górno i dolnoprzepustowymi.
Wtyczki są lekkie jak piórko, zgrabnie napisane i mają efektowną grafikę. Kompresor mnie nie zachwycił w takich zastosowaniach jak bębny czy gitara akustyczna, ale w odniesieniu do wokalu sprawdza się całkiem nieźle. Znakomicie natomiast działa korektor – bardzo szybko możemy uzyskać oczekiwane brzmienie, HPF i LPF ładnie zawężają pasmo przetwarzanego sygnału, a filtry nawet przy głębokich ustawieniach nie masakrują dźwięku. Za tę wtyczkę pełne pięć gwiazdek.

9 komentarzy do wpisu „Darmowe wtyczki Phoenixinflight

  1. tomekd

    akurat byłem przed miksem, gdy podczas przyswajania uszu, słuchając muzyki wszedłem na 0db.pl, pobrałem SSL 4000,w miksie póki co sprawdziłem go na żeńskim wokalu i działa świetnie, wokal nabrał charakteru, od dzisiaj mój Eq nr 1, Pozdrawiam ®

  2. 2tec

    IMHO: Optron 3a po długim i mocno skompresowanym dźwięku nie powraca do tłumienia 0dB (sprawdzałem w Cubase 5), natomiast Solid 4010 brzmi jak należy 🙂

  3. tomekd

    Czy to jest problem mojego samplitude 11 silver jak i 10 Se, że po ponownym otworzeniu sesji miksu, ustawienia solid jak i optron zerują się, czy to dlatego że narzędzia bazują na zasadzie analogowej czy poprostu coś trzeba ustawic w programie ?

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]