Darmowy syntezator do muzyki jungle

Opublikowano przez

Álmosdi Péter z węgierskiej firmy Sonic Entropy udostępnił na swojej witrynie syntezator VST Zombie Killah 2, który – jak twierdzi jego twórca – przeznaczony jest do grania partii lead w muzyce drum’n’bass, breakbeat, dubstep i jungle. Zbudowany w oparciu o dwa oscylatory generujące nieznacznie odstrojone przebiegi i oscylator dźwięków subbasowy wytwarza barwy szczególnie chętnie stosowane w tego typu sylach muzycznych.
Obsługa Zombie Killah 2 jest wyjątkowo prosta dzięki ograniczonej do minimum liczbie kontrolek – jednej do regulacji modulacji częstotliwości, drugiej do modulacji amplitudy i dwóch ustawiających parametry modulacji PWM. Dźwięk można ubarwić efektami wibrato, chorus i tremolo a dodatkowo poddać 3-pasmowej filtracji. Modulację wybranych parametrów można zsynchronizować z tempem projektu. Dla zachowania właściwego stylistycznie, krystalicznego brzmienia w Zombie Killah 2 nie znajdziemy takich dodatków jak distortion, delay czy reverb, ale za to na dobry początek otrzymujemy 10 presetów fabrycznych.

Sam Peter, oprócz tego że hobbystycznie tworzy wtyczki VST, jest także muzykiem i występuje pod pseudonimem Almpepe. Utworów jego autorstwa można posłuchać na tej stronie.