NAMM: Ujawniamy tajemnicę Doepfera

Opublikowano przez

Sygnalizowana przez nas wcześniej niespodzianka, jaką Doepfer szykuje na targi NAMM 2010, to zestaw dla majsterkowiczów, którzy chcą samodzielnie wykonać syntezator analogowy.
DIY Synth Kit wyposażony jest w moduły VCO (piła i prostokąt ze zmiennym wypełnieniem), kilka wejść sterujących CV i PW/PWM CV, wejście liniowe FM i wejście synchronizacji.
Jest też wielofunkcyjny filtr sterowany napięciem, oferujący wyjścia LP, HP, BP i opcjonalne wyjście LNHP (low-notch-highpass), pracujący z nachyleniem 12 dB/oktawę, wyposażony w wejścia sygnałowe i CV do sterowania częstotliwością. Nie mogło zabraknąć regulacji rezonansu, który przy maksymalnych ustawieniach doprowadza filtr do wzbudzenia. Inne moduły syntezatora to VCA, ADSR, LFO oraz Slew Limiter.
Ponieważ zestaw przeznaczony jest dla zaawansowanych majsterkowiczów, dlatego nie ma w nim manipulatorów, gniazd i obudowy, w które trzeba się zaopatrzyć samemu.
Przewidziane są opcjonalne rozszerzenia zawierające m.in. generator szumów, S&H, modulator pierścieniowy i mikser. Płytka montażowa syntezatora jest już obsadzona elementami, a wszystkie parametry są wyregulowane fabrycznie.

Dostępność – wiosna 2010

Cena – 100 euro.

W kolejkę po nowy produkt można się zapisywać w firmie MusicToolz.

2 komentarze do wpisu „NAMM: Ujawniamy tajemnicę Doepfera

    1. 0dB.pl

      Gratulacje! Jak już przyjdzie ten czas, byłbym wdzięczny za podzielenie się z pozostałymi Czytelnikami impresjami, a może też jakimiś dźwiękami. Jakby co, chętnie udostępnię miejsce na SoundCloud na prezentację 🙂

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]