Nowa supergrupa—Ableton i Serato

Opublikowano przez
Firmy Serato i Ableton oficjalnie potwierdziły swoją współpracę, której celem jest, jak mówią ich szefowie, „wytyczenie drogi rozwoju  systemów Digital DJ„. Czy to oznacza, że mamy do czynienia wyłącznie z partnerstwem strategicznym, czy po prostu z fizycznym połączeniem obu podmiotów, w wyniku którego narodziła się nowa firma Ableton-Serato? Tego jeszcze nie wiemy.
Serato Scratch Live stał się podstawowym narzędziem emulacji pracy z płytami winylowymi, a Ableton Live wyrósł na najpopularniejszy program DAW do pracy na żywo, remasteringu i kreowania bitów. Współpraca była zatem logiczną kontynuacją dotychczasowych działań obu producentów.

Ableton i Serato mają różne podejście do współczesnych live-actów„, mówi szef Abletona Gerhard Behles. „Obie firmy wyznają jednak filozofię, że oprogramowanie powinno być proste, łatwe w obsłudze, a co najważniejsze, niezawodne i stabilne na scenie i w studiu. Ableton nigdy nie miał oferty dla didżejów, którzy chcą pracować z wykorzystaniem sterowników emulujących gramofony i czarne płyty, zatem zamiast naśladować coś, co Serato już dawno opracowało, zdecydowaliśmy się na ruch, który da pewność użytkownikom, że nasze produkty perfekcyjnie współpracują ze sobą„.

Jeden komentarz do wpisu „Nowa supergrupa—Ableton i Serato

  1. Pingback: NAMM: Ableton-Serato przerzuca most między dwoma światami « 0dB.pl – twój poziom odniesienia

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]